Bułgaria zatrzymuje gang fałszerzy który promował swoje usługi fałszywym paszportem amerykańskiego aktora

Władze bułgarskie zatrzymały gang fałszerzy, który promował jakość swoich nielegalnych dokumentów i banknotów, pokazując fałszywy paszport bułgarski ze zdjęciem amerykańskiego aktora Sylvestra Stallone.

W piątek prokuratorzy postawili zarzuty czterem Bułgarom podejrzanym o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej, sporządzającej i rozpowszechniającej fałszywe bułgarskie dokumenty oraz podrobione dolary i euro w kraju bałkańskim.

Czterech mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak prasy drukarskie i sprzęt do produkcji fałszywych banknotów i dokumentów znaleziono w wyniku przeszukania w 30 lokalizacjach w Bułgarii we wspólnej operacji z Europolem i tajnymi służbami USA.

Podczas przeszukania mieszkania w Płowdiwie policja przechwyciła duże ilości wysokiej jakości fałszywych banknotów euro i dolarowych, a także fałszywych bułgarskich dowodów osobistych i praw jazdy.

„Funkcjonariusze zatrzymali również bułgarski paszport ze zdjęciem słynnego amerykańskiego aktora, który służył jako próbka, aby zademonstrować klientom wysoką jakość ich fałszywych produkcji” – powiedzieli prokuratorzy w oświadczeniu.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x