Dżinsy z poduszkami powietrznymi

Projektant wyposażenia dla motocyklistów zaprezentował swój najnowszy wynalazek: dżinsy wyposażone w poduszki powietrzne, które zapobiegają urazom nóg w wypadkach.

Moses Shahrivar, który projektuje dżinsy motocyklowe od czasu współpracy z Harley-Davidson Sweden 16 lat temu, powiedział, że jego najnowszy wynalazek wykorzystuje technologię podobną do kamizelek wyposażonych w poduszkę powietrzną, które są obecnie dostępne na rynku w celu ochrony klatki piersiowej, pleców i szyi rowerzysty podczas wypadku.

Dżinsy, które Shahrivar pokazał w filmie na YouTube opublikowanym na oficjalnym koncie jego marki Mo’Cycle, są przymocowane do motocykla kierowcy, a kiedy pociąga się za linkę, poduszki powietrzne rozkładają się w górę i w dół nóg użytkownika, aby złagodzić uderzenie.

Obecnie istnieje tylko jeden prototyp dżinsów Airbag Inside Sweden AB, ale Shahrivar jest w trakcie uzyskiwania certyfikatu zgodności z normami bezpieczeństwa i higieny pracy Unii Europejskiej i ma nadzieję wprowadzić je na rynek w 2022 roku.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: KPRC 2 Click2Houston

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x