Miłość w czasach COVID-19? „Nie, dziękuję” mówią rozwodzące się pary w Brazylii

Brazylia odnotowała rekordową liczbę rozwodów w drugiej połowie 2020 r., poinformowało w czwartek (21.01) narodowe kolegium notariuszy, ponieważ pary małżeńskie miały siebie dość po długich okresach przebywania w domu podczas koronawirusa pandemia.

Największy kraj Ameryki Łacińskiej, jest drugim krajem na świecie z największą ilością zgonów spowodowanych przez COVID. Brazylia odnotowała 43859 rozwodów w ostatnich sześciu miesiącach ubiegłego roku, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. i najwyższą przyrostem rozwodów od czasu rozpoczęcia prowadzenia statystyk w 2007 r.

W październiku odnotowano najwyższą miesięczną liczbę rozwodów, ponad 7600 w całej Brazylii. Stwierdzono, że łączna liczba rozwodów w całym 2020 roku była niższa niż w 2019 roku, ale tylko dlatego, że notariusze zostali zamknięci w marcu i w części kwietnia ubiegłego roku podczas pierwszej fali pandemii.

Jednak narzędzie, które wprowadziło, aby umożliwić parom rejestrowanie rozwodów online, prawdopodobnie również zwiększyło liczbę, ponieważ partnerom łatwiej jest się oficjalnie się rozstać.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x