Holendrzy kupują uniformy aby uniknąć godziny policyjnej

Obawa przed zamknięciem podczas godziny policyjnej skłoniła Holendrów do kreatywnych sposobów unikania przepisów, ponieważ ludzie zapisują się do usług wypożyczania psów i zamawiają unifrmowy firm dostawczych do domu.

Od soboty (23.01)  zostanie wprowadzona nocna godzina policyjna, aby spróbować powstrzymać pandemię. Godzina policyjna rozpoczyna się o 21:00 (20:00 GMT) i trwa do 04:30 – pierwsza ogólnokrajowa godzina policyjna od czasów drugiej wojny światowej.

Wyjątki będą dotyczyły podstawowych usług, w tym dostawy posiłków na wynos, kurierów osób, które muszą wyprowadzać zwierzęta na spacer na zewnątrz.

Witryna łacząca potrzebujących pomocy ze swoimi zwierzętami z wolontariuszami którzy chcą zająć się wyprowadzaniem psów została zalana ofertami.

„Zwykle otrzymujemy 10 ofert tygodniowo, a ponieważ ogłoszono we wtorek (19.01) godzinę policyjną, otrzymaliśmy 300” – powiedział Jos van Prooijen, który prowadzi stronę internetową non-profit www.matcheenleenhond.nl .

Internetowy rynek Marktplaats.nl wstrzymał sprzedaż kurtek i odzieży znanych firm kurierskich w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie, donosi gazeta Algemeen Dagblad.

Niektórzy sprzedawcy oferowali puste pudełka do przewożenia jedzenia na wynos na skuter w cenie od 50 euro.

Za naruszenie godziny policyjnej grozi kara w wysokości 95 euro (115 USD).

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x