Bramkarz Newport ustanawia rekord świata bramką z 96 metrów

Kiedy we wtorek (19.01) bramkarz Newport County, Tom King, strzelił gola w meczu League Two w Cheltenham Town, nie wiedział, że zapisze swoje nazwisko do księgi rekordów Guinnessa za bramkę z największej odległości, jaką kiedykolwiek i ktokolwiek strzelił.

Przy 0: 0 w 12 minucie King umieścił piłkę w swoim sześciobocznym polu i wykopał ją tak daleko w górę, że odbiła się kilka metrów od pola przeciwnika. Podniósł ją wiatr i piłka przeleciała nad bezradnym Joshuą Griffithsem w bramce Cheltenham .

Rekordy Guinnessa potwierdziły ten rekord w czwartek (21.01), a jego gol z 96,01 m pobił rekord ustanowiony wcześniej przez byłego bramkarza Stoke City Asmira Begovicia, którego wybicie z własnego pola karnego doprowadziło do gola Southampton w 2013 roku.

„Jestem absolutnie zachwycony, bo to nie jest coś, co chciałem zrobić”, powiedział King. „Jestem pewien, że będzie się długo o tym mówić, więc jestem dumny i jestem pewien, że moja rodzina też będzie z tego niezmiernie dumna.

„Będę musiał napisać Asmirowi wiadomość, aby przesłać moje wyrazy współczucie… Nigdy nie marzyłem o tym, by znaleźć się w książkach, które dostajesz co roku na Boże Narodzenie.

„Mam nadzieję, że przeczytam ją, jeśli dostanę taką na Boże Narodzenie w tym roku. Jestem zachwycony i mam nadzieję, że przez dłuższy czas nikt tego nie pokona, więc będę mógł pokazać ją – ksiażkę z rekordami Guinnessa moim wnukom”.

Jednak King odmówił uczczenia bramki z szacunku dla swojego odpowiednika z Cheltenham, mimo że był to pierwszy gol, jaki kiedykolwiek strzelił jako zawodowiec.

„Nie wiedziałem nawet, jak naprawdę świętować i przeprosiłem drugiego bramkarza po meczu… Nie jest miło być po drugiej stronie” – powiedział.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x