Muzyk gra na skrzyni perkusyjnej przez ponad 25 godzin

Kanadyjski muzyk ustanowił nowy rekord świata Guinnessa, grając na cajonie, znanym również jako skrzynka perkusyjna, przez 25 godzin, 42 minuty i 34 sekundy.

Jared Dormer z Moose Jaw, Saskatchewan, powiedział, że zaczął rozważać ustanowienie rekordu świata związanego z perkusją wiosną 2020 roku i zdecydował się na skrzynkę perkusyjną po odkryciu, że nigdy wcześniej nikt nie próbował na nim bić rekordu.

Dormer powiedział, że Guinness wyznaczyło cel 24 godzin na rozpoczęcie rekordu a Domer wyznaczył sobie osobisty cel wynoszący 25 godzin. Powiedział, że musiał mieć dwóch świadków – bez osobistych powiązań – którzy byli z nim przez cały czas podczas trwania próby ustanowienia rekordu, całe wydarzenie było transmitowane na żywo na Facebooku.

Muzyk powiedział, że jego wybory muzyczne do próby ustanowienia rekordu obejmowały szeroki zakres gatunków. „Naprawdę chciałem udowodnić Guinnessowi, że nie wybieram tylko określonego stylu lub określonej szybkości muzyki” – powiedział Dormer MooseJawToday.com . „Wybrałem kilka wolnych, kilka szybkich piosenek. Zrobiłem kilka rzeczy z top 40, trochę tradycyjnej muzyki celtyckiej, trochę muzyki gospel. Naprawdę starałem się je łączyć i dopasowywać.”

Dormer przekroczył swój cel, grając łącznie przez 25 godzin, 42 minuty i 34 sekundy.

„To było niesamowite. Naprawdę fajnie było znowu grać muzykę przed ludźmi, ponieważ rok z COVIDem, powtrzymał nasz zespół przed robieniem czegokolwiek” – powiedział Dormer.

Źródła: upi.com |  Zdjęcia: MooseJawRadio / YouTube

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x