Trener bramkarzy zawieszony za użyciu “muti”

Profesjonalny sport wymaga znalezienia dodatkowej przewagi, gdziekolwiek się da, ale trener bramkarzy Zambia Super League Forest Rangers przekroczył granice, co doprowadziło go do zawieszenia do czasu przesłuchania dyscyplinarnego przez krajowy związek piłkarski.

Charles Chileshe został ukarany po tym, jak został oskarżony o niesportowe zachowanie w akcji „spryskiwania nieznaną substancja bramki i oddawania moczu lub symulacji oddawania moczu na jedną z bramek” przed sobotnim meczem z Prison Leopards, jak wynika z oświadczenia Football Association of Zambia (FAZ).

Chileshe został następnie oskarżony o działanie „w sposób niezgodny z wartościami i integralnością piłki nożnej, wyznawanymi przez FIFA, CAF i FAZ”. Podjęto również nieokreślone działania dyscyplinarne przeciwko Chileshe.

Użycie „muti”, czyli przekonania, że ​​pewne rytualne czynności mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu na boisku, nie jest to rzadkością na kontynencie afrykańskim, ale to, co Chileshe próbował osiągnąć, tym razem nie zadziałało. Jego zespół został pokonany 2:0.

Rangers stracili również tytuł mistrzowski w ostatnim dniu ubiegłego sezonu, kiedy potrzebowali zwycięstwa nad Zanaco, aby zdobyć mistrzostwo, ale u siebie zremisowali 0: 0.

Wcześniej trener Zimbabwe Zdravko Logarusica został oskarżony o „czary” na Mistrzostwach Narodów Afryki w Kamerunie po tym, jak znaleziono martwego nietoperza przed sobotnim (09.01) meczem otwarcia turnieju przeciwko gospodarzom. Zimbabwe przegrało 1:0.

Źródła: reuters.com |  Zdjęcia: Photo by Jason Lam on Unsplash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x