Niepełnosprawny człowiek ze Strefy Gazy ćwiczy karate

Youssef Abu Amira, palestyński absolwent prawa, nigdy nie pozwolił, aby niepełnosprawność go powstrzymała. Urodzony bez nóg i z tylko częściowo rozwiniętymi ramionami podjął nowe wyzwanie – karate.

24-letni mężczyzna jest posiadaczem pomarańczowego pasa – pokazał swoje umiejętności walki z kijem, gdy trenował ze swoim trenerem w Al-Mashtal Club for Martial Arts w Gazie.

„Chciałem udowodnić sobie i światu, że niepełnosprawność jest w umyśle, a nie w ciele i że nie ma rzeczy niemożliwych” – powiedział Abu Amira.

„Chciałem uprawiać karate, żeby się bronić i marzę o wzięciu udziału w międzynarodowych mistrzostwach”.

Umiejętność posługiwania się kijem pomaga mu nadrobić brakujące kończyny, a także nauczył się zadawać mocne ciosy i odpierać ataki ciałem i rękami.

Trener Hassan Al-Raai powiedział, że jego uczeń wykazał się szczególną determinacją.

„Byłem zaskoczony, że Youssef ma inne umiejętności i może robić rzeczy lepiej niż osoby z mniejszą liczbą niepełnosprawności” – powiedział Al-Raai.

Mieszkaniec obozu dla uchodźców w Gazie, Abu Amira podróżuje ulicami miasta na skuterze z napędem silnikowym. W zeszłym roku ukończył College of Sharia and Law na Islamskim Uniwersytecie w Gazie.

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x