Holandia konfiskuje kanapki brytyjskim kierowcom z powodu Brexitu

Celnicy w Holandii zaczęli przejmować kanapki z szynką i inne pozornie drobne artykuły spożywcze od kierowców próbujących wjechać do kraju z Wielkiej Brytanii w wyniku przepisów związanych Brexitem.

Holenderska ekipa informacyjna stacji telewizyjnej AVROTROS wyemitowała materiał filmowy przedstawiający holenderskich celników konfiskujących kanapki i inną żywność kierowcom przejeżdżającym z Wielkiej Brytanii przez terminal promowy Hook of Holland.

Nagranie pokazało, jak jeden kierowca przekazuje kilka kanapek przepraszającym celnikom.

Celnicy wyjaśnili, że skutki Brexitu doprowadziły do ​​zakazu osobistego importu towarów, w tym mięsa, nabiału, produktów spożywczych i innych artykułów spożywczych.

Brytyjski Departament Środowiska, Żywności i Spraw Wiejskich wydał wytyczne sugerujące kierowcom „używanie, spożywanie lub utylizację” wszelkich osobistych artykułów żywnościowych znajdujących się w ich pojazdach przed próbą wjazdu do Unii Europejskiej z Wielkiej Brytanii.

„Od 1 stycznia 2021 r. nie będzie można wwieźć do UE POAO (produktów pochodzenia zwierzęcego), takich jak produkty zawierające mięso lub nabiał (np. kanapka z szynką i serem)” – powiedział minister.

Holenderska agencja celna opublikowała 6 stycznia na Facebooku zdjęcie przedstawiające artykuły spożywcze, które zostały skonfiskowane na promie od czasu wejścia w życie przepisów 1 stycznia. Były to między innymi mięso, owoce i napoje.

Źródło: upi.com | Zdjęcie: upi

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x