Goryle w parku w San Diego “złapały” COVID-19

Według doniesień prasowych wiele goryli w zoo w San Diego uzyskało pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, co wydaje się być pierwszymi przypadkami zarażenia COVID-19 przez małpy człekokształtnych w niewoli.

W poniedziałek (11 stycznia) urzędnicy z San Diego Zoo Safari Park poinformowali, że osiem ich goryli jest zarażonych koronawirusem, który powoduje COVID-19. Co najmniej dwa goryle dały wynik pozytywny, a personel pracuje przy założeniu, że wszystkie goryle mogą być zarażone.

6 stycznia pracownicy zoo zauważyli, że dwa goryle w parku kaszlą. Późniejsze badania próbek kału od goryli ujawniły obecność SARS-CoV-2.

„Oprócz kataru i kaszlu, goryle mają się dobrze” – powiedziała Lisa Peterson, dyrektor wykonawczy San Diego Zoo Safari Park. „Stado pozostaje razem w kwarantannie, je i pije. Mamy nadzieję na całkowite wyzdrowienie”.

Pracownicy parku uważają, że goryle złapały wirusa od bezobjawowego pracownika, który również uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Wydaje się, że jest to pierwszy zgłoszony przypadek naturalnego przeniesienia COVID-19 na małpy człekokształtne.

Ale od czasu do czasu na COVID-19 chorowały inne zwierzęta, w tym koty, psy i norki. W kwietniu 2020 r. tygrys w zoo Bronx w Nowym Jorku uzyskał wynik pozytywny na obecność COVID-19, a wiele innych tygrysów wykazywało objawy COVID.

Źródło: Rachael Rettner

GORILLA TROOP AT THE SAN DIEGO ZOO SAFARI PARK TEST POSITIVE FOR COVID-19:THE GREAT APES CONTINUE TO BE OBSERVED CLOSELY BY THE SAN DIEGO ZOO GLOBAL VETERINARY TEAM

San Diego Zoo Safari Park gorillas test positive for COVID-19

Gorillas test positive for coronavirus at San Diego park

Zdjęcie: Christina Simmons/San Diego Zoo Global

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x