Bum na sanki w Korei Południowej

Ponieważ ośrodki narciarskie w Korei Południowej zostały zamknięte w ostatnich tygodniach, aby pomóc w walce z COVID-19, obfite opady śniegu doprowadziły do ​​wzrostu sprzedaży sanek, ponieważ miłośnicy sportów zimowych szukają przyjaznych rodzinom stoków śnieżnych w pobliżu domu.

Głównym detalistom wyczerpały się zapasy plastikowych sanek, a E-Mart, największa w kraju sieć supermarketów, sprzedała prawie 2200 sanek w ciągu sześciu dni, ponad trzykrotność całkowitej sprzedaży w 2020 roku.

Konkurent Lotte Mart powiedział, że sprzedaż sanek w pierwszych sześciu dniach stycznia wzrosła ponad sześciokrotnie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Jedna rodzina, która odwiedziła Park Olimpijski w Seulu, powiedziała, że ​​musi przynieść maty piknikowe dla swoich dzieci, na których zjeżdżają.

„Wczoraj próbowaliśmy kupić sanki, ale nie mogliśmy ich znaleźć, więc przywieźliśmy te maty jako zamienniki. Wciąż świetnie, że nasze dzieci mogą cieszyć się jazdą na sankach i że mamy miejsce w pobliżu domu, gdzie można jeździć na sankach”- powiedział Joe Choong-hyun, ojciec dwóch chłopców.

Po obfitych opadach śniegu na początku tygodnia dzieci bawiły się na świeżym powietrzu, mimo że temperatura w Seulu spadła w piątek (08.01) do -18,6 Celsjusza (-1,5 Fahrenheita) – najniższa temperatura od 35 lat.

„Cieszę się, że śnieg wciąż jest puchaty, więc mogę zrobić więcej bałwanów i toczyć bitwy na śnieżki” – powiedział 11-letni Kim Ha-jin, który jeździł na sankach po niewielkim stoku.

Tymczasem ośrodki narciarskie wznowiły działalność na początku tego tygodnia, ale tylko z ograniczoną przepustowością i ograniczonymi godzinami pracy, po wzroście infekcji w ośrodku Pyeongchang, miejscu Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x