Zapaśnik sumo boi się COVID i łamię zasadę odnośnie korzystania z mediów społecznościowych

Rankiem 9 stycznia profesjonalny zapaśnik sumo Kotokantetsu Hiromasa zalogował się na swoje konto na Twitterze i zamieścił swoje przemyślenia w kilku tweetach.

To, co może brzmieć jak normalna poranna rutyna dla każdego 22-latka, było szczególnie rzadkie dla Kotokantetsu, odkąd zabroniono mu korzystania z jakichkolwiek mediów społecznościowych w listopadzie 2019 roku.

(Tweet z 11 listopada 2019 r.)

„Dziś rano Stowarzyszenie powiedział szefowi Sadogatake Stable, że korzystanie z mediów społecznościowych przez zapaśników stało się „zabronione”. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie śledzili. Od teraz nie mogę nic robić, tylko retweetować i lubić inne tweety, więc proszę, przestań mnie obserwować. Dziękuję Ci bardzo.”

Jak wspomniał, jego zakaz był częścią kontrowersyjnego posunięcia Japońskiego Stowarzyszenia Sumo, które zabraniało wszystkim sportowcom korzystania z mediów społecznościowych. Ich rozumowanie polegało na ograniczeniu możliwości skandalu w przypadku, gdy zapaśnik opublikował coś obraźliwego lub politycznie niepoprawnego.

W związku z tym wszystkie media społecznościowe dotyczące zapaśników sumo miały być filtrowane przez oficjalne konta stowarzyszenia.

Jednak to wszystko nie miało już znaczenia dla Kotokantetsu, ponieważ sytuacja stała się dla niego nie do zniesienia.

(Ostatni tweet, który przerwał jego milczenie)

„Od dziś rezygnuję. Powiedziałem szefowi Sadogatake Stable i Japan Sumo Association, że chcę zrobić sobie przerwę, ponieważ bałem się podróży do Ryogoku Kokugikan i uprawiania sumo w środku epidemii koronawirusa. W efekcie Stowarzyszenie stwierdziło, że obawa przed koronawirusem nie jest uzasadnionym powodem do przerwy i że moim wyborem było odejść lub zrezygnować.
Ponieważ moje ciało jest ważne, zdecydowałam się przejść na emeryturę, ponieważ nie mogłam walczyć z ciągłym strachem przed koronawirusem.
Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wspierali mnie i śledzili na Twitterze.
To, czego nauczyłem się od moich seniorów, to skorzystanie z bolesnego doświadczenia i wykorzystanie go w przyszłości. Myślę, że jestem gotowy, aby zacząć żyć moim drugim życiem!”

Kotokantetsu, który teraz występuje pod swoim oryginalnym imieniem Daisuke Yanagihara, powiedział również, że poczuł się jak nowo  narodzony po uwolnieniu się od zakazu pisania mediach społecznościowych i nie może się doczekać, aby opowiedzieć więcej o tym, co doprowadziło go do rezygnacji .

Niewątpliwie śmierć w maju zeszłego roku jego kolegi, Shobushi Kanji, który był od niego tylko o sześć lat starsza, musiała wpłynąć ja jego decyzję. Co więcej, dziwnym zbiegiem okoliczności, prawie w tym samym czasie, co tweet Yanagihary, Japońskie Stowarzyszenie Sumo ogłosiło, że pięciu kolejnych zapaśników uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID-19, co daje łącznie 16 zawodników, w tym wysoko postawionych członków Chiyoshoma Fujio i Chiyootori Yuki.

Przedstawiciel Japońskiego Stowarzyszenia Sumo powiedział, że podejmują wszelkie środki ostrożności, aby powstrzymać wirusa w swoich szeregach i kontynuować sezon zgodnie z planem. Jednak Yanagihara w przyszłych tweetach może rzucić trochę światła na to, jak prawdziwe są to zapewnienia.

Źródła: Twitter / @ miyakuradaisuke , Sponichi Annex , NHK News Web | Zdjęcia: YouTube / shide kou

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x