Ręce precz od naszego rekordu braku zwycięstwa – Tasmania mówi Schalke

Mówi się, że każda reklama jest dobrą reklamą, a jest jeden klub w Niemczech, który wziął sobie to do serca bardziej niż jakikolwiek inny.

Amatorzy Tasmania Berlin utrzymali rekord najdłuższej passy bez wygranych w Bundeslidze od ponad pół wieku, a berliński klub desperacko stara się chronić swój rekord przed Schalke 04, któremu brakuje tylko jednego meczu bez wygranej do zrównania się z ich rekordem wynoszącym 31 meczów.

Podczas gdy inne zespoły zakopałyby się tą statystyką, katastrofalny i  krótki okres Tasmanii w najwyższej lidze w sezonie 1965/66 jest dla nich powodem do dumy.

„Ten rekord jest dla nas kultowy” – powiedział w tym tygodniu w wywiadzie dla Radio Eins w Berlinie prezes Tasmanii Almir Numic. „Jeśli ten rekord zostanie pokonany, nikt już nie będzie mówił o Tasmanii „Nigdy nie postrzegaliśmy tego rekordu jako czegoś negatywnego. Inne kluby mogą zapytać, dlaczego postrzegamy to jako coś pozytywnego. Lepiej jest mieć taki rekord niż żaden. Cieszymy się dużym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach, co nie jest codziennością dla klubu amatorskiego”.

Tasmania od lat gra w niższych ligach amatorskich, ale w tym sezonie stała się powszechnie znana, ponieważ Schalke coraz bardziej zbliżało się do ich rekordu.

The Royal Blues nie wygrali ani jednego meczu ligowego od stycznia 2020 roku, a kolejny remis lub przegrana z Hoffenheim w sobotę sprawiłby, że dorównaliby fatalnej passie Tasmanii.

Fani Tasmanii próbowali w zeszłym tygodniu zmotywować Schalke w meczu z Hertha Berlin, gromadząc się przed stadionem olimpijskim z transparentami i napisami „Ręce precz” i „Zbierzcie się i wygrajcie”.

To nie zadziałało, ponieważ Schalke przegrał 3:0…  „Pomyślałem, że to, co zrobili nasi fani, było sensacyjne. Wsparłem tą akcją, a nawet przyniosłem im kilka flag ”- powiedział Numic.

„Osiągnęliśmy nasz rekord w jednym sezonie, podczas gdy Schalke mogło to zrobi w dwa sezony” – powiedział Numic.

9 stycznia odbył się mecz Schalke vs Hoffenheim w którym to Schalke wygrało i zakończyło kompromitujące pasmo braku zwycięstwa

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: Bundesliga – Hertha BSC v Schalke 04

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x