Japońscy licealiści aresztowani za napadnięcie na salon pachinko z nożem

Salony Pachinko [japońska gra automatowa, przypominająca połączenie bilardu i pinballa, ale nie ma „łapek”] są hałaśliwe, zadymione i zatłoczone. Chociaż odstraszają wielu ludzi, było to idealne miejsce dla sześciu chłopców, wszystkich nieletnich i poniżej 20 roku życia, do popełnienia przestępstwa.

Tuż po północy 3 stycznia w Nakatsu City w prefekturze Oita sześciu chłopców zagroziło pracownikowi salonu pachinko nożem. Według policyjnych doniesień, grupa zmusiła pracownika do otwarcia sejfu i uciekła z trzema milionami jenów (28 800 USD), a także dwoma portfelami pracowników salonu. Żaden z pracowników nie doznał obrażeń.

Grupa została zatrzymana po tym, jak dzięki materiałowi filmowemu z kamer samochód z miejsca zdarzenia został dopasowany do samochodu w pobliskim Beppu City, a mężczyźni został aresztowany niecały dzień po popełnieniu przestępstwa.

Chociaż historia kończy się szczęśliwie, gdy gang zostaje złapany, japońscy internauci nie mogli przeoczyć faktu, że wszyscy sprawcy mieli mniej niż 20 lat . Ponieważ wszyscy byli nieletni, niektórzy z nich byli licealistami, a inni robotnikami budowlanymi, ich nazwiska nie zostały ujawnione opinii publicznej, co drażniło niektórych internautów.

Źródła: Yahoo News via Otakomu | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x