Ciastko w kształcie strzykawki z niemieckiej piekarni pomagają obniżyć lęk przed szczepionką na COVID

Łyżka cukru pomaga lekarstwu zejść do piekarni w zachodnioniemieckim mieście Dortmund, która obchodzi rok szczepionki na koronawirusa ciastkami w kształcie strzykawek.

To nie pierwszy raz, kiedy Schuerner Baking Paradise sprzedaje spin-off koronawirusa: w zeszłym roku, gdy podstawowe artykuły gospodarstwa domowego znikały z półek supermarketów, stworzyli ciasta w kształcie rolek papieru toaletowych.

Ale właściciel Tim Kortuem początkowo martwił się, że upieczenie smacznej strzykawki byłoby o krok za daleko.

W związku ze szczepieniami trwającymi obecnie w większości krajów na świecie, urzędnicy zdrowia publicznego obawiają się, że nieufność wobec szczepionek spowolni przyjmowanie szczepionek zaprojektowanych w celu zakończenia pandemii, która pochłonęła około 2 mln istnień ludzkich i zniszczyła światową gospodarkę.

„Najpierw byliśmy trochę sceptyczni, czy nie byłoby to zbyt makabryczne” – powiedział. „Ale w końcu to zrobiliśmy. Bo nawet dla antyszczepionkowców jest to zabawne. Jest to szczepionka bez skutków ubocznych. Możesz wrócić i kupić kolejną, ponieważ jest pyszna”.

Nie ma dowodów na to, że to ciasto, aromatyzowane marcepanem, zrobi wszystko, aby chronić kupujących przed koronawirusem. Rzeczywiście, biorąc pod uwagę korelację między nadwagą a poważnymi przypadkami choroby, może być wręcz odwrotnie. Ale nikt nie je ciastek ze względów zdrowotnych.

Niemiecki piekarz tworzy ciasta w kształcie strzykawek [wideo]

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x