Oszustwo na patyczki z lodów Pokémon

W anime Pokémon pragnieniem Asha jest złapanie wszystkich stworów, szlachetna aspiracja, i to samo dotyczy podobnie ukierunkowanych graczy w grach wideo Pokémon. Ale seria zawsze pokazywała, że nie każdy kolekcjoner Pokemonów jest tak cnotliwy i odnosi się również do prawdziwego życia.

Na początku tego roku japońska Akagi Nyugyo, twórcy ukochanej linii lodów na patyku Garigari-kun, rozpoczął promocję krzyżową z Pokémon Coco, najnowszym filmem anime z serii (który będzie miał podtytuł Sekrety dżungli w nadchodzącej angielskiej wersji). Garigari-kun był nie tylko nowym smakiem, złotym ananasem, jasnożółtym podobnym do Pikachu, ale pudełko zostało ozdobione wizerunkami Zarude, małpiego Mitycznego Pokemona, który odgrywa kluczową rolę w filmie. Gdy skończysz jeść loda i sprawdzisz patyczek, może być na nim specjalny znak. Patyczek, ze specjalnym znakiem możesz wysłać pocztą do Akagi Nyugyo, aby otrzymać ekskluzywną kartę Zarude z limitowanej edycji do kolekcjonerskiej gry karcianej Pokémon.

Gdzieś na początku listopada Akagi Nyugyo otrzymała pocztą – która została wysłana z prefektury Akita – zwycięski patyczek. Potem dostał następny, a potem następny. Wkrótce firma otrzymała 25 zwycięskich patyczków, wysyłanych pojedynczo, z których wszystkie, jak sądzili, pochodziły od tej samej osoby. Pojedynczy fan Pokémonów / lodów na patykue, który miał szczęście, wydawał się podejrzany, więc Akagi Nyugyo (z siedzibą w prefekturze Saitama) poprosiła policję prefektury Saitama o radę, a w toku śledztwa udało im się ustalić, że patyczki to podróbki. Oryginalne atari-bo / wygrywający patyczki z promocji Pokémon mają ten sam rozmiar, kształt i materiał, co patyczki niepowodujący wygranej, zrobienie podróbki jest po prostu kwestią powtórzenia znaku i tekstu.

Śledczy wyśledzili 25 podróbek 43-letniego pracownika biurowego mieszkającego w mieście Kazuno w prefekturze Akita i aresztowali go za próbę oszustwa. Akagi Nyugyo wydała również oświadczenie, w którym szczerze przeprasza swoich klientów, dystrybutorów i „wszystkich członków społeczeństwa” za zaistniałą sytuację.

Podczas gdy 25 sztuk Zarude stanowiłoby potężną talię, jest bardziej prawdopodobne, że mężczyzna planował oferować karty do sprzedaży online, gdzie nawet zwycięskie patyczki z promocji Pokémon / Garigari-kun były sprzedawane za 50 000 jenów (483 USD ). Skoro o tym mowa, oświadczenie Akagi Nyugyo również ostrzega przed kupowaniem wygrywających patyczków w Internecie, ponieważ istnieje szansa, że ​​mogą być one również podróbkami.

Biorąc pod uwagę, że mężczyzna w Akita został aresztowany, prawdopodobnie sam wytwarzał swoje podróbki, a nie tylko nieświadomie wykorzystywał podróbki, które kupił w dobrej wierze. Jednak wysoka potencjalna wartość odsprzedaży kart może nie wpływać na wagę jego przestępstwa, ponieważ Akagi Nyugyo rozdawała je bez dodatkowych opłat osobom, które kupiły lody na patyku. W związku z tym kara, jaką go czeka może nie być szczególnie ciężka.

Źródła: Mainichi Shimbun via Livedoor News via Otakomu, Asashi Shimbun, Akagi Nyugyo | Zdjęcia: Akagi Nyugyo

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x