Japońskie cheerleaderki poprawiają nastrój podczas pandemii

W czwartek (07.01) japońskie cheerleaderki tańczyły i kibicowały osobom dojeżdżającym do pracy przed stacją kolejową w Tokio, starając się podnieść na duchu stolicę w kolejnym stanie wyjątkowym w związku z pandemią COVID-19.

„Chodźmy, walczmy!” czteroosobowy zespół krzyczał do przechodniów przed stacją Shimbashi, a ich przyłbice parowały w chłodny tokijski poranek, gdy machalły złotymi pomponami.

Japonia planuje od piątku miesięczny stan wyjątkowy dla większości obszarów Tokio, aby powstrzymać rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem.

Główna cheerleaderka Kumi Asazuma powiedziała, że ​​grupa występowała od ponad 10 lat, aby dodać energii dojeżdżającym do pracy, ale ich misja nabrała nowego znaczenia podczas pandemii.

„Zwłaszcza teraz, rozprzestrzenianie się koronawirusa nie ustaje, ludzie stracili pracę… Myślę, że jest to okres, w którym ludzie naprawdę bardzo cierpią” – 37-letni Asazuma, który pracuje jako niezależny kierownik i prezenter wydarzeń, powiedziała Reuterowi.

„Chcemy wywołać uśmiech, który rozweseli ludzi. Robimy to z nadzieją, że ludzie poczują się trochę lepiej.”

Cheerleaderki z jej grupy zazwyczaj występują w czwartki w Tokio i piątki w sąsiedniej prefekturze Kanagawa, a liczba “wykonawców” zależy od dostępności poszczególnych kobiet, ponieważ mają one również pracę.

Ale prawdopodobnie będą musieć wspierać ludzi zdalnie, publikując filmy w mediach społecznościowych z powodu stanu wyjątkowego, powiedziała.

Kilkanaście osób zatrzymało się, aby zrobić zdjęcia i nagrać wideo smartfonem, podczas gdy inni patrzyli, wychodząc ze stacji do swoich biur.

„Myślę, że to wspaniałe, co robią w obecnej sytuacji” – powiedział Tomoko Tsudanuma, 48 lat, pracownik biurowy.

„Będę pracować w domu od przyszłego tygodnia i jest to trudne, ale czuję się zachęcony do oglądania tego rodzaju występów”,

Japońskie cheerleaderki poprawiają nastrój osób dojeżdżających do pracy [wideo]

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x