Witamy na stacji Inami gdzie te urocze żaby dotrzymują Ci towarzystwa gdy czekasz na pociąg

Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że stacja Inami na linii Kisei w mieście Inami w prefekturze Wakayama nie jest zbyt warta uwagi. Prostokąt z dachem z dachówek, większość ludzi nazwałaby go zwykłym, a gdyby ktoś miał skłonność do ostrzejszego słownictwa, mógłby nawet użyć słowa brzydki.

Ale, jak uczy nas klasyczna opowieść o brzydkim kaczątku, tak naprawdę liczy się nie to, jak coś wygląda na zewnątrz, ale to, co jest w środku… a w przypadku stacji Inami w środku jest gromada uroczych żab.

Żaby są swego rodzaju symbolem Inami i są uważane za stworzenia przynoszące pomyślność w tradycyjnym japońskim folklorze. Japońskie słowo oznaczające żabę to kaeru, które jest również homonimem dla słowa oznaczającego „powrót do domu” lub „powrót”. Z tego powodu żaby są traktowane jako znak, że podróżni wrócą do domu cali i zdrowi , co czyni je szczególnie odpowiednimi do poczekalni na dworcu.

Figurki żab zostały zaprojektowane przez artystę Taiki Matsushitę i zainstalowane w ramach lokalnego projektu artystycznego w 2018 roku. Jednak nie przyciągają one uwagi całego kraju ze względu na wiejskie położenie stacji (Inami znajduje się około trzech godzin na południe od Osaki), a ostatnio udostępnione zdjęcia od japońskiego użytkownika Twittera @tangyorai to pierwszy raz, gdy tak duża publiczność mogła je zobaczyć.

Oprócz uroczego wyglądu, żaby Inami służą również obecnie ważnemu drugorzędnemu celowi, ponieważ zajmując miejsca na siedzeniach i ławkach, pomagają powstrzymać ludzi przed siedzeniem zbyt blisko siebie, a tym samym promują dystans społeczny.

Inami szczyci się również żabim mostem.

Źródła: Twitter / @ tangyorai za pośrednictwem IT Media , Ki no Kuni Train Art | Zdjęcia: Twitter / @ tangyorai

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x