Agenci celni przechwytują tajemnicze „mięso z buszu” na lotnisku

Amerykańscy agenci celni i ochrony granic na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty w New Jersey przejęli prawie 4 kilogramy mięsa dzikich zwierząt lądowych, poinformowała agencja we wtorek (05.01).

Według Centers for Disease Control and Prevention, było to mięso „surowe lub minimalnie przetworzone mięso” z części różnych zwierząt, w tym nietoperzy, małp, szczecinców i antylop.

„Specjaliści CBP zajmujący się rolnictwem dokonali przechwycenia tych zabronionych produktów pochodzenia zwierzęcego i powstrzymali je przed wejściem do Stanów Zjednoczonych, zanim mogłyby potencjalnie spowodować poważne szkody dla naszej rolniczej i ekonomicznej żywotności” – powiedział Troy Miller, dyrektor terenowego biura CBP w Nowym Jorku w pisemnym oświadczeniu.

Według CBP wybuch chorób związanych z żywnością może wpłynąć na zdrowie publiczne, gospodarkę i zaopatrzenie w żywność. Według CDC nawet Ebola, która zwykle nie jest przenoszona przez żywność, została powiązana z mięsem dzikich zwierząt lądowych.

Przetwarzanie, któremu zwykle poddawane jest mięso dzikich zwierząt, nie jest wystarczające, aby uczynić je bezpiecznym, powiedzieli urzędnicy ds. Zdrowia.

Podczas gdy ten konkretny pasażer zgłosił posiadanie mięsa dzikich zwierząt, każdy, kto zostanie przyłapany na próbie przemycenia mięsa dzikich zwierząt do USA, może zostać ukarany grzywną w wysokości 250 000 dolarów.

Źródła: foxnews.com | Zdjęcia: CBP

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x