Niektórzy ludzie nienawidzą węży, inni trzymają je jako zwierzęta domowe. A teraz ludzie ludzie mogą być masowani przez węże!

Przynajmniej jeśli mieszkasz w Kairze w Egipcie.

Tamtejsza masażysta, która jest właścicielem spa, miesza olej z jadem węży podczas 30-minutowych sesjach.

To nie jest dla wszystkich, ale właściciel Safwat Sedki mówi, że “masaż wężami” może zdziałać cuda dla osób cierpiących na ból.

„Stosowanie węży to rodzaj masażu, który ma dwa cele: fizyczny i emocjonalny” – powiedział Sedki.

„Celem fizycznym jest poprawa krążenia krwi i pobudzenie umysłowe, a celem emocjonalnym jest uwolnienie endorfin (hormonem szczęścia), który pomaga ludziom odzyskać pewność siebie i wzmocnić układ odpornościowy”.

Masaże wężami są podobno popularne w Azji od dawna, ale stały się również popularne w krajach takich jak Brazylia, Rosja, Izrael, a nawet Stany Zjednoczone.

Sedki powiedział, że potencjalni klienci na początku byli dość niezdecydowani, pytając, dlaczego używa węży. Ale powiedział, że kiedy spróbowali, spodobało im się to. Sedki powiedział, że sesje były najpierw oferowane za darmo, ale teraz pobiera około 100 funtów egipskich (~23,29 PLN) za sesję.

Chociaż masaże mogą przynosić korzyści ludziom, według Sedki, nie wszyscy są z nich zadowoleni. Jason Baker, starszy wiceprezes People for the Ethical Treatment of Animals, powiedział New York Post „węże to wrażliwe żywe istoty, które odczuwają strach i stres. Mogą nie okazywać strachu i dyskomfortu w tak oczywisty sposób, jak gatunki stałocieplne – nie jęczą, nie wrzeszczą ani nie wzdrygają się tak, jak pies lub mysz – ale ciągłe narażanie ich na stres zwiększa ich podatność na choroby i kontuzji ”- powiedział Baker.

Źródła: torontosun.com | Zdjęcia: AMR ABDALLAH DALSH / Reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x