Tuńczyka można kupić na aukcji noworocznej na targu w Tokio za 200 000 dolarów

Tuńczyk pospolity został sprzedany za 20,8 mln jenów (202 197 USD) na pierwszej aukcji w nowym roku na tokijskim targu rybnym Toyosu we wtorek (05.01). Gwałtownie spadły ceny w porównaniu z zeszłym rokiem. Na pierwszej zeszłorocznej aukcji w Toyosu najdroższy tuńczyk sprzedał się za 193 miliony jenów.

Jeden z głównych licytujących, Kiyomura Corp, powiedział, że w tym roku powstrzymał się od licytowania wysokich cen z obawy, że duża liczba klientów będzie skłonna do odwiedzania ich restauracji, ponieważ wysokie ceny wysokiej jakości tuńczyka zwykle przyciągają uwagę mediów. Według Japońskiego rządu jedzenie i picie jest jedną z głównych przyczyn infekcji koronawirusem.

Ceny sprzedaży na pierwszej aukcji tuńczyka wahają się z roku na rok w Japonii, w 2019 rekordem było 333,6 mln jenów zapłaconych za rybę.

„Rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa zostanie ostatecznie zahamowane, gdy szczepionki i leki będą w powszechnym użyciu” – powiedział Koh Ehara, prezes hurtowni Tohto Suisan.

„Do tego dnia, jako jeden z zespół na tym rynku, jesteśmy zdeterminowani, aby kontynuować stabilne dostawy świeżej żywności bez zakłóceń”.

Japoński rząd powiedział w poniedziałek (04.01), że rozważa ogłoszenie stanu wyjątkowego w Tokio i wokół niego, gdy liczba przypadków koronawirusa będzie rosła.

Miasto podało, że liczba nowych przypadków w Tokio wzrosła do 1278 we wtorek, co jest drugą najwyższą dzienną liczbą przypadków od początku pandemii, a poważne przypadki osiągnęły rekordowy poziom 111.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x