Jaka jest wymarzona praca wśród japońskich uczniów szkół podstawowych?

Podczas gdy wielu starszych japońskich uczniów w przeszłości preferowało potencjalne kariery, takie jak YouTuber, e-sport i inne, aktualne wyobrażenie o wymarzonej pracy wśród uczniów szkół podstawowych w całym kraju wygląda trochę inaczej.

National Research Institute of Educational Research, znany również jako Gakken, zapytał 600 chłopców i 600 dziewcząt z klas od pierwszej do szóstej w szkole podstawowej o ich wymarzoną pracę w corocznej ankiecie. Oto wyniki z ankiety z 2020, z podziałem na płeć.

Ranking ogólny
1. Cukiernia (cukiernik)
2. Policjant
3. Profesjonalny piłkarz
4. YouTuber lub inny streamer internetowy
5 (remis) Nauczyciel przedszkolny
5 (na równi) Lekarz

Ogólnie rzecz biorąc, cukiernia (cukiernik) była niezwykle popularnym wyborem, a 6,5 ​​procent uczestników stwierdziło, że to ich wymarzone przyszłe miejsce pracy. Dla porównania tylko 3,4 procent odpowiedziało „policjant”. „YouTuber” nadal znajduje się w pierwszej trójce, spadając o jedno miejsce w porównaniu z rokiem 2019. Należy zauważyć, że około 30 procent odpowiedziało „nie wiem”.

Wymarzone prace chłopców ze szkół podstawowych
1. Profesjonalny piłkarz
2. Policjant
3. Zawodowiec w baseball
4. YouTuber lub inny streamer internetowy
5. Kierownik pociągu

Popularność piłki nożnej wśród uczniów szkół podstawowych w ostatnich latach rośnie – bardziej niż baseball. Co ciekawe, YouTuber zajął pierwsze miejsce w zeszłym roku, więc zaskakujące jest, że spadł o całe trzy miejsca w 2020 roku .

Wymarzone prace dziewcząt ze szkół podstawowych
1. Cukiernia
2. Nauczycielka przedszkolna
3. Piekarz
4. Praca związana z modą
5. Pielęgniarka

Od około 2010 roku „cukiernia” jest najpopularniejszą pracą marzeń dzieci ze szkół podstawowych.

Jedyną zauważalną zmianą w wynikach ankiety w ciągu ostatnich kilku lat jest to, że mniej młodych dziewcząt wydaje się być zainteresowanych zastaniem idolką. Na koniec 2010 roku ta “wymarzona praca” był na czwartym miejscu, ale zarówno w 2019, jak i 2020 roku spadła gwałtownie na dziewiąte miejsce. Jednak dziewczynki bardziej wolałby być piosenkarzem idolem niż YouTuberem!

Źródła: Gakken, Yahoo! Japan News via My Game News Flash | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x