Firma PET współpracuje ze świątynią w Kioto aby oferować usługi pogrzebowe ukochanym zwierzętom

Firma PET z siedzibą w Kioto zaczęła oferować usługi pogrzebowe zwierząt domowych w południowo-środkowym regionie Japonii w Kansai pod koniec ubiegłego roku. 30 grudnia ogłosiła ponadto nowe partnerstwo z Jomanji (成 満 寺) , dobrze znaną buddyjską świątynią sekty Jodo Shinshu w mieście Fukuchiyama w prefekturze Kioto.

Chociaż usługi kremacji zwierząt domowych w Japonii się rozwinęły w ostatnich latach, dyrektor PET Yu Naohara stworzył nową świątynie pogrzebową Annon (お 寺 の ペ ッ ト 葬 安 穏) , gdzie Annon oznacza „pokój” lub „spokój”.

Usługi Annon różnią się od innych aktualnych ofert trzema głównymi czynnikami:

  1. Buddyjski ksiądz będzie przeprowadzał dokładnie takie same nabożeństwa dla zmarłego zwierzaka, jak dla człowieka
  2. Film upamiętniający zmarłego zwierzaka zostanie nakręcony przez profesjonalnego kamerzystę
  3. Nabożeństwo pogrzebowe obejmie oryginalne wyposażenie ołtarza przeznaczone wyłącznie dla zwierząt domowych

Przykładowy film upamiętniający psa o imieniu Koko

Dzięki tym wszystkim spersonalizowanym szczegółom usługi mają służyć nie tylko jako pełne szacunku pożegnanie z ukochanym członkiem rodziny, ale także pomóc w prowadzeniu pozostałych członków rodziny w kierunku pokoju i poczuciu, że pewien etap w życiu zakończył się (emocjonujące lub traumatyczne przeżycie)

Jeśli chodzi o faktyczny pogrzeb, buddyjski ksiądz odprawi nabożeństwo w głównym budynku świątyni, a następnie odbędzie się kolejna ceremonia, podczas której skremowane prochy zwierzęcia zostaną złożone w urnie pogrzebowej.

Oto główny zespół prowadzący partnerstwo. Po lewej: Kosuke Emoto (pomaga w marketingu PET i mediach społecznościowych), Centrum: Akihide Kimoto (ksiądz buddyjski), Po prawej: Yu Naohara (dyrektor PET)

Źródła: PR Times | Zdjęcia: PR Times

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x