Tajemnicze ataki wiewiórek narastają w dzielnicy Queens

Mieszkańcy Queens w stanie Nowy Jork borykają się z poważnym problemem związanym z wiewiórkami.

Według lokalnego przedstawiciela FOX 5 New York w Rego Park zgłoszono wiele ataków. Rodzina Singhów z Rego Park powiedziała FOX 5, że ich sąsiedztwo doświadczyło około 20 niesprowokowanych ataków wiewiórek od Święta Dziękczynienia.

„Losowo atakują ludzi – atakują wszędzie, skaczą, drapią i gryzą” – wyjaśnił Vinati Singh w środę (30.12). „Nie wiemy, dlaczego to się dzieje”.

Według ostatnich zdjęć i filmów udostępnionych przez użytkowników mediów społecznościowych inni mieszkańcy Rego Park zostali zaatakowani tak dotkliwie, że krwawili po spotkaniu z gryzoniami.

56-letnia Micheline Frederick powiedziała New York Post, że została zaatakowana przez wiewiórkę 21 grudnia. „Wiewiórki to nie obchodziło, po prostu czegoś chciała – chciała krwi” – powiedziała. „Przez kilka dni później wychodziłam z łopatą, na wszelki wypadek, rozglądając się”.

Nie jest jasne, dlaczego atakują wiewiórki w tej konkretnej dzielnicy Nowego Jorku.

„Wiewiórki i wiele innych małych gryzoni rzadko jest zarażonych wścieklizną” – podał w oświadczeniu Departament Zdrowia Nowego Jorku. „Jeśli mieszkańcy Nowego Jorku uważają, że zaobserwowali zwierzę zarażone wścieklizną, powinni zgłosić to pod 311. Każdy mieszkaniec, który został ugryziony, powinien skontaktować się ze swoim lekarzem i zgłosić to do Departamentu Ukąszeń Zwierząt.”

Zapisy dotyczące zdrowia NYC nie wykazują żadnych pozytywnych przypadków wścieklizny wśród wiewiórek w 2020 r. Nie odnotowano również żadnych potwierdzonych infekcji w ciągu ostatnich 10 lat.

„Departament Zdrowia Nowego Jorku otrzymał skargę dotyczącą agresywnej wiewiórki w Rego Park i doradził właścicielowi nieruchomości, aby zatrudnił licencjonowanego trapera ze stanu Nowy Jork” – powiedział rzecznik agencji zdrowia Fox News za pośrednictwem poczty elektronicznej. „Aktywnie współpracujemy z mieszkańcami, aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniach związanych z ugryzieniem i koordynujemy działania z traperem”.

Według WildlifeNYC,  Nowy Jork jest domem dla wiewiórki szarej (Eastern gray squirrel). Mówi się, że rasa ta jest w stanie osiągnąć prędkość do 24 kilometrów na godzinę i skoczyć w górę na wysokość 2.4 metra.

WildlifeNYC radzi ludziom, aby powstrzymali się od karmienia wiewiórek, trzymali się z dala od nich, gdy są w zasięgu wzroku, i zamykali domy, aby uniknąć inwazji lęgowych.

Źródła: foxnews.com | Zdjęcia: foxnews

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x