Uratowany ze śmieci kot trafia do gabinetu ministra

Kiedy pracownik rosyjskiej sortowni śmieci uratował kota przed nieuchronną śmiercią, nie miał pojęcia, że [kot] ​​skończy z honorowym tytułem i będzie drzemać na krześle urzędnika państwowego.

Nagranie z monitoringu w zakładzie w Uljanowsku, mieście położonym około 700 km (435 mil) na południowy wschód od Moskwy, pokazuje jak robotnik Michaił Tukasz podnosi białą plastikową torbę z przenośnika taśmowego i rozcina ją, aby odkryć czarno-białego kocura wewnątrz.

„Poczułem coś miękkiego w torbie” – powiedział Tukash, który został uhonorowany przez lokalne władze za ratunek, w rozmowie z tabloidem Moskovsky Komsomolets. “Rozciąłem lekko torbę i zobaczyłem, jak patrzą na mnie oczy.”

Dzięki temu ze uratował kota, stał się lokalną celebrytą. Został zaproszony przez ministerstwo środowiska regionu Uljanowsk i nieoficjalnie objął stanowisko wiceministra środowiska.

„Kot był na krawędzi śmierci” – poinformowało ministerstwo w środę (23.12). „Jeszcze chwila i wylądowałoby w separatorze śmieci”.

Zdjęcia z ministerstwa ukazują kota drzemiącego na obrotowym fotelu w gabinecie ministra środowiska Gulnary Rakhmatuliny.

Ministerstwo ogłosiło ogólnokrajowy konkurs na wybór imienia dla kota, który po zbadaniu przez weterynarza został uznany za zdrowego.

„Chcę zaapelować do właścicieli zwierząt: pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za tych, których oswoiliście” – powiedziała Rakhmatulina. „Jeśli nie możesz zatrzymać swojego zwierzaka w domu, zawsze możesz zostawić go w dobrych rękach lub w schronisku”.

Kot uratowany ze śmieci w Rosji [wideo]

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x