Najbardziej niezwykłe tradycje sylwestrowe

W tym roku Sylwester prawdopodobnie wyglądał zupełnie inaczej niż w latach poprzednich dla większości ludzi na całym świecie. Niemniej jednak, fajnie byłoby przyjrzeć się noworocznym tradycjom i zwyczajom ludzi na całym świecie. Wymienimy osiem najbardziej niezwykłych tradycji z krajów takich jak Ekwador, Japonia i Dania.

Płonący strach na wróble – Ekwador

Aby odpędzić wszelkie nieszczęścia lub złe rzeczy, które wydarzyły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, Ekwadorczycy podpalali strachy na wróble wypełnione papierem o północy w sylwestra. Palą też zdjęcia rzeczy, które przedstawiają miniony rok.

Tłuczenie talerze – Dania

Okazuje się, że nie tylko Grecy lubią rozbijać naczynia podczas uroczystych okazji; Duńczycy rzucają również 31 grudnia nieużywanymi talerzami – które były gromadzone przez cały rok – w drzwi wejściowe rodziny i przyjaciół.

108 uderzeń – Japonia

W Japonii uderza się 108 razy dzwon zgodnie w buddyjską tradycją, która, jak się uważa, usuwa wszystkie ludzkie grzechy. Powodzenia i szczęście w Nowym Roku ma też zapewnić uśmiechanie się lub śmiech.

Okrągłe rzeczy – Filipiny

Mając nadzieję na dobrobyt i bogactwo w nadchodzącym rok, Filipińczycy otaczają się okrągłymi przedmiotami w sylwestra – które reprezentują monety i bogactwo. Jedzą również winogrona, trzymają monety w kieszeniach i noszą między innymi ubrania w kropki.

Wyrzucanie mebli przez okno – Włochy

W sylwestra w niektórych częściach Włoch tradycyjnie wyrzuca się stare meble z balkonów, aby symbolizować nowy początek nadchodzącego roku. Chociaż aby zapobiec obrażeniom, większość mieszkańców po prostu wyrzuca małe i miękkich przedmioty.

Kolorowa bielizna – Ameryka Południowa

W krajach Ameryki Południowej, takich jak Meksyk, Boliwia i Brazylia, o losach na nadchodzący rok decyduje kolor bielizny. Ci, którzy chcą znaleźć miłość, zakładają na Nowy Rok czerwone majtki, podczas gdy ci, którzy mają nadzieję na bogactwo, powinni wybrać żółte. Jeśli szukasz tylko spokoju, białe majtki powinny załatwić sprawę.

Wyrzucanie papieru przez okno – Argentyna

Argentyńczycy niszczą wszystkie swoje stare dokumenty i papiery, zanim skończy się stary rok –  symboliczne pozostawienie przeszłości za sobą. W porze lunchu 31 grudnia wyrzucają “strzępy” przez okno jak konfetti.

Rozmowy ze zwierzętami – Rumunia

Rumuńscy rolnicy spędzają Nowy Rok próbując komunikować się ze swoimi zwierzętami, co ma przynosić im szczęście.

Źródła: mirror.co.uk | Zdjęcia: Getty Images/iStockphoto

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x