Niemiecki pilot rysuje na niebie strzykawką

Niemiecki pilot Samy Kramer “narysował” gigantyczną strzykawkę na niebie, lecąc 200 kilometrów, aby przypomnieć ludziom o rozpoczęciu kampanii szczepień COVID-19 w Europie.

20-letni pilot wyznaczył trasę za pomocą urządzenia GPS, zanim poleciał w pobliżu Jeziora Bodeńskiego w południowych Niemczech. Trasa w kształcie strzykawki pojawiła się na stronie internetowej flightradar24.

„Wciąż jest stosunkowo wiele osób sprzeciwiających się szczepieniom, a moje działanie może być dla nich przypomnieniem, aby przemyśleli temat”, powiedział Kramer w niedzielę w rozmowie z Reuters TV, dodając, że jego lotu nie należy rozumieć jako bezpośredniego namawianie do zaszczepienia.

„Być może był to również znak radości, ponieważ przemysł lotniczy bardzo mocno ucierpiał na skutek pandemii” – powiedział Kramer.

Niemcy oficjalnie rozpoczęły w niedzielę kampanię szczepień przeciwko COVID-19. Rząd federalny planuje rozdzielić ponad 1,3 miliona dawek szczepionek lokalnym władzom do końca tego roku i około 700 000 tygodniowo od stycznia.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x