Rybak magnesem wyciąga 19 granatów z rzeki

Policja i oddział saperów interweniował nad rzekę na obrzeżach brytyjskiego miasta po tym, jak rybak magnesem wyciągnął z akwenu 19 granatów z czasów II wojny światowej.

Che Williams powiedział, że używa swojego magnesu do poszukiwania szczątków metalu w rzece Tame na obrzeżach Birmingham. Kiedy wyciągnął pierwszy granat z wody, Williams pozostał w tym samym miejscu i wyciągnął łącznie 19 granatów z czasów II wojny światowej. Zauważył, że dwa granaty nadal miały zawleczki na miejscu, co skłoniło go do skontaktowania się z policją.

Policja ewakuowała okolicę, a na miejsce zdarzenia przybyła jednostka zajmująca się utylizacją materiałów wybuchowych, aby zbadać granaty. Zespół zastosował promieniowanie rentgenowskie i ustalił, że nie zawierały one materiałów wybuchowych ani detonatorów.

Williams powiedział, że był rozczarowany, gdy dowiedział się, że brygada saperów będzie niszczyć granaty z powodu polityki dotyczącej takich odkryć.

Policja Atherstone i Coleshill opublikowała zdjęcia granatów na Facebooku wraz z przypomnieniem mieszkańcom, aby uważali na potencjalnie niebezpieczne odkrycia podczas łowienia magnesami.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: Atherstone & Coleshill Police/Facebook

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x