Mężczyzna z Hokkaido kradnie ładowarkę z sąsiedniego miasta aby odśnieżać we własnym sąsiedztwie

Pod koniec zeszłego miesiąca w mieście Nakafurano w prefekturze Hokkaido doszło do konstruktywnej przestępczości, kiedy to aresztowano 45-letniego mężczyznę za kradzież ładowarki łyżkowej w celu odśnieżenia w jego okolicy .

Podejrzany wydawał się przewidywać, że będzie to wyjątkowo śnieżna zima. W ubiegły weekend prefektura Niigata została szczególnie mocno dotknięta przez gęsty śnieg, w wyniku czego ponad 1000 samochodów utknęło na autostradzie.

Tak więc, zwłaszcza w najbardziej wysuniętej na północ prefekturze Hokkaido, dostęp do ciężkiego sprzętu to świetna ochrona przed zasypaniem. Jednak zamiast poprosić swoją gminę o przeznaczenie części budżetu na pług śnieżny, ten człowiek postanowił wziąć sprawy do swojej własnymi rękami i zdobądź sprzęt samemu.

Jak podała policja, w weekend 28 listopada właściciel sklepu z używanymi rzeczami wyjechał na plac budowy przy drodze w sąsiednim mieście Kamifurano. Był w stanie uruchomić ładowarkę za pomocą klucza uniwersalnego i wjechał nią na swoją ciężarówkę z platformą i zabrał ją do swojego domu.

Może się to wydawać mało zaskakujące ponieważ kradzież i ukrycie czegoś takiego jak ładowarka jest z natury trudne. W tej sprawie nie było inaczej i policja prefektury Hokkaido zdołała wytropić i zatrzymać podejrzanego 8 grudnia.

W kolejnym przesłuchaniu mężczyzna przyznał się do kradzieży, mówiąc, że ładowarka była na własny użytek i używał ją do odśnieżania. W tym momencie zaradny prawnik mógłby użyć argumentu, że ten człowiek to współczesny Robin Hood, a jego kradzież była tak naprawdę chybionym, ale altruistycznym gestem, który pomógł jego społeczności.

Niestety podczas śledztwa policja znalazła również kilka przedmiotów na sprzedaż w sklepie z używanymi rzeczami mężczyzny, które również zostały skradzione. Chociaż jest wysoce prawdopodobne, że te przedmioty zostały skradzione przez inne osoby, a następnie mu sprzedane, z pewnością nie pomaga to zbytnio w jego sprawie.

Źródła: Yomiuri Shimbun | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x