Szkot jedzie na skuterze wodnym przez Morze Irlandzkie aby odwiedzić dziewczynę

Miłość uderza do głowy! Szkot opisany przez przyjaciela jako „gruba jak cegła” był stanie jechać na skuterze wodnym w poprzek Morza Irlandzkiego, aby spędzić trochę czasu ze swoją dziewczyną.

Dale McLaughlan, 28 lat, został w poniedziałek (14.12) skazany na cztery tygodnie więzienia za dziwaczną – i niewiarygodnie niebezpieczną – 40-kilometrową podróż prywatnym skuterem wodnym ze szkockiej Isle of Whithorn na Isle of Man. Uważano, że przybył nielegalnie do Douglas, głównego miasta Wyspy Man, podczas pandemii koronawirusa.

„Najbardziej szalone jest to, że nie umie nawet pływać” – powiedziało w wywiadzie dla brytyjskiego Daily Mail źródło rodzinne, dodając, że jest „miłym chłopcem, ale grubym jak cegła”.

McLaughlan odbył podróż – spodziewał się, że zajmie to 40 minut, ale z powodu złej pogody zajęło to cztery i pół godziny – z zaledwie 10 minut przed końcem paliwa, zgodnie z Isle of Man Today. Kupił skuter wodny dzień przed podróżą i odholował go ponad 100 km od swojego domu w North Ayrshire na plażę na Isle of Whithorn.

Po przybyciu do portu w Ramsay, w pobliżu północnego krańca wyspy, dekarz poszedł do domu swojej dziewczyny w Douglas. Jessica Radcliffe, która poznała go we wrześniu – uważała, że ​​przebywał w mieście legalnie.

Zwolennicy McLaughlana uważają, że zasługuje na medal, a nie podróż do więzienia, za udaną wyprawę na wyspę Man na skuterze wodnym, którym nigdy wcześniej nie jeździł. Ale zastępca wysokiego komornika [Wysoki Komornik jest głównym sędzią] Christopher Arrowsmith argumentował, że Szkot podjął „celową próbę obejścia” ograniczeń dotyczących COVID-19 na wyspie i wysłał go do więzienia.

McLaughlan, który cierpi na depresję, według swojego obrońcy, ma również kłopoty ze swoją matką przez podróż, dodatkowo będzie tęsknił za rodzinnymi Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ będzie w więzieniu.

„Po prostu nie wiem, dlaczego to zrobił” – powiedziała Allison, matka McLaughlana dla Daily Mail. „Mógł się zabić”.

Radcliffe, matka dwójki dzieci, również będzie zmuszona do samotnej izolacji przez dwa tygodnie. Nie została oskarżona o żadne przestępstwo.

Źródła: torontosun.com | Zdjęcia: STOCK PHOTO / Getty Images

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x