Nielegalna winiarnia rozbita w oczyszczalni ścieków w Alabamie

Policjanci twierdzą, że “rozwalili” nielegalną winiarnię, która działała w miejskiej oczyszczalni ścieków w małym miasteczku na północy Alabamy.

Biuro szeryfa hrabstwa DeKalb podało w oświadczeniu, że otrzymało anonimową wskazówkę dotyczącą “operacji alkoholowych” w budynku komunalnym w mieście Rainsville w czwartek (17.12). Następnie śledczy odkryli coś, co zostało opisane jako duża nielegalna winiarnia w oczyszczalni ścieków Rainsville.

Zdjęcia opublikowane przez śledczych pokazują szklane pojemniki, wiadra, stojak do fermentacji i inny sprzęt często używany przez ludzi, którzy robią wino w domu.

Agencja twierdzi, że funkcjonariusze przejęli dużo nielegalnego alkoholu i spodziewane są aresztowania. Miasto zamieszkałe przez około 5100 mieszkańców leży 100 mil na północny wschód od Birmingham.

„Chcę podziękować burmistrzowi za jego współpracę i chęć umożliwienia organom ścigania wykonania naszej pracy i zamknięcia czegoś takiego” – powiedział szeryf Nick Welden w oświadczeniu. „To zdecydowanie jedna z największych operacji, jakie widzieliśmy w naszym hrabstwie i prawdopodobnie w naszym stanie”.

Wytwarzanie ograniczonych ilości wina w domu w Alabamie jest legalne, ale posiadanie więcej niż 15 [1 galon to około 3.7 litra] galonów domowego wina lub piwa na raz jest nielegalne. Zdjęcia policyjne pokazują wiele naczyń fermentacyjnych wypełnionych czymś, co wydaje się być ponad 100 galonami czerwonej cieczy.

Źródła: huffpost.com | Zdjęcia: huffpost

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x