Peruwiańska policja przebrała się za Świętego Mikołaja i elfa by złapać handlarza narkotyków

Członkowie oddziału narkotykowego peruwiańskiej policji przebrani za Świętego Mikołaja i elfa weszli do domu w Limie chcąc schwytać podejrzanego handlarza kokainą i narkotykami w ramach operacji antynarkotykowej.

Agenci, ubrani w czerwono-biało-zielone stroje z ukrytymi pod spodem kamizelki kuloodporne, przybyli w niedzielę (13.12)  furgonetką, po czym wywarzyli drzwi do domu wielkim młotem, aby schwytać podejrzanego.

„Jesteśmy policją, jesteśmy zieloną drużyną, to jest operacja antynarkotykowa” – wrzasnął jeden z agentów na nagraniu nagranym przez policję z nalotu, kiedy łapią podejrzanego i go skuwają w Villa El Dystrykt Salvador w Limie.

Taktyka przeprowadzania nalotów, zwłaszcza w celu rozbijania gangów narkotykowych za pomocą agentów w przebraniu, jest powszechną taktyką peruwiańskiej policji, mającą na celu zapewnienie elementu zaskoczenia, który, jak mówią, przyniósł znaczące sukcesy w ostatnich latach.

Rzecznik policji powiedział, że aresztowany mężczyzna sprzedawał narkotyki poza swoim domem w pobliżu szkoły. Powiedział, że w domu policja znalazła torbę z setkami małych toreb, które wydawały się zawierać narkotyki oraz znaleźli rewolwer i kominiarkę.

„Dzięki wynikom, które obserwujemy, skonfiskowano znaczną ilość narkotyków, zarówno marihuanę, jak i podstawową pastę kokainową w ketes (małe opakowania narkotyków), skonfiskowano również broń palną” – powiedział pułkownik Fredy Velasquez, szef oddziału narkotykowego Grupo Terna.

Źródła: torontosun.com | Zdjęcia: Getty Images

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x