Zdaniem ekspertów pozwalanie psu spać w łóżku jest dla Ciebie dobre

Jeśli chodzi o właścicieli zwierząt domowych, niektórzy mogą mieć pewne zasady dotyczące tego, gdzie w domu zwierzęta są dozwolone. Na przykład często wyrzuca się zwierzęta z sypialni.

Jeśli jednak masz taką zasadę, możesz ją przemyśleć, ponieważ wyniki nowego badania uwypukliły kilka interesujących korzyści z posiadania psów w swoim pokoju – a dokładniej w łóżku.

Według ponownego badania z 2018 roku przeprowadzonego przez naukowców z Canisius College w Buffalo w stanie Nowy Jork, pozwalanie psu spać z tobą w łóżku jest w rzeczywistości dobrą rzeczą i może pomóc ci lepiej się wyspać.

Dr Christy L. Hoffman przebadała 962 kobiety w Ameryce, pytając je wszystkie o ich nawyki związane ze snem.

Jej odkrycia wykazały, że 57% kobiet dzieliło łóżko z innym człowiekiem, 55% z psem, a 31% spało z kotem na łóżku.

Okazało się, że ci, którzy spali razem z psem, mieli bardziej spokojny sen niż pozostali, ponieważ wzorce snu psów ściśle pokrywają się z ludzkimi.

Badanie wykazało również, że osoby, które dzieliły łóżko ze swoim szczeniakiem, częściej kładły się spać wcześniej i wstawały wcześniej.

Naukowcy wyjaśniają: „W porównaniu z partnerami w łóżkach, psy, które spały w łóżku właściciela, były postrzegane jako mniej zakłócające sen i kojarzone z silniejszym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa”.

Wspaniała wiadomość dla właścicieli psów – ale nie dla tych, którzy mają koty.

Odkrycia wykazały, że koty są równie uciążliwe w łóżku, jak partnerzy.

Koci przyjaciele okazali się również „kojarzeni ze słabszym poczuciem komfortu i bezpieczeństwa niż partner i pies w łóżku.”

Źródła: mirror.co.uk | Zdjęcia: Getty Images / iStockphoto

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x