Irbis śnieżny w zoo w Louisville ma pozytywny wynik na koronawirusa

Pracownicy z zoo w Louisville poinformowali, że irbis śnieżny uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa, który powoduje COVID-19 u ludzi – a dwa inne osobniki również mogą być zarażone.

Zoo ogłosiło w piątek (11.12), że NeeCee, 5-letnia samica irbisa śnieżnego, uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa, oficjalnie oznaczonego jako SARS-CoV-2.

Zoo czeka na wyniki testów dla dwóch innych irbisów śnieżnych – obu samców – ale wszystkie trzy koty mają jak dotąd tylko łagodne objawy, zgodnie z komunikatem prasowym.

„Trzy irbisy śnieżne zaczęły wykazywać niewielkie objawy ze strony układu oddechowego, w tym sporadyczny suchy kaszel lub świszczący oddech, w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Podejrzewa się, że NeeCee zaraził się infekcją od bezobjawowego pracownika pomimo środków ostrożności ze strony zoo.”

Wszystkie trzy lamparty śnieżne „nie są ospałe i nie omijają posiłku” – powiedział w wywiadzie dla Courier-Journal starszy lekarz weterynarii Zoli Gyimesi .

Pracownicy pracujący ze zwierzętami noszą środki ochrony osobistej, przechodzą kontrole temperatury i codziennie odpowiadają na serię pytań – poinformowało zoo.

„Nadal podejmujemy te środki ostrożności i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i zwierzętom” – powiedział gazecie dyrektor zoo, John Walczak.

Obejmowało to noszenie ulepszonego osobistego wyposażenia ochronnego, takiego jak osłony twarzy i jednorazowe kombinezony, oraz stosowanie dezynfekujących kąpieli stóp.

Pracownicy zoo stwierdzili, że najbardziej aktualne dostępne informacje sugerują, że ryzyko przeniesienia wirusa na ludzi przez zakażone zwierzęta jest niskie.

Zoo usunęło wszystkie trzy zwierzęta z wystawy, dopóki NeeCee nie wyzdrowieje.

Zoo podało więcej informacji w filmie poniżej.

Źródła: huffpost.com | Zdjęcia: LOUISVILLE ZOO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x