Oskarżyła mężczyznę o brak ślubu

Zamiast iść do ołtarza, kobieta z Zambii weszła na salę sądową po tym, jak jej chłopak od ośmiu lat jej nie poślubi.

Gertrude Ngoma (26 lat) z Ndola w Zambii wszczęła postępowanie sądowe przeciwko Herbertowi Salaliki (28 lat), ojcu jej dziecka, które, jak twierdzi, obiecał jej ślub.

Wyraźnie sfrustrowana narzeczona pozwała go do sądu, aby zażądać od niego zarysowania swoich planów na przyszłość po tym, jak zmęczyła się czekaniem, a także zwątpił w jego lojalność po przyłapaniu go na wysyłaniu SMS-ów do innej kobiety.

„Nigdy nie był poważny, dlatego wniosłam (sic) do sądu, ponieważ zasługuję na to, by wiedzieć, co dalej i jaka będzie nasza przyszłość” – powiedziała sądowi, według zambijskiego serwisu informacyjnego Mwebantu.

W swojej obronie Salaliki powiedział, że chce poślubić Ngomę, ale nie może sobie na to pozwolić, twierdząc, że nie poświęca mu wystarczającej uwagi.

Chętna panna młoda powiedziała sądowi, że uważa, że ​​Salaliki nie traktuje poważnie ich związku, mimo że już zapłacił posag.

W Zambii tradycyjnie mężczyźni płacą lobolę lub „honorarium” rodzinie swojej narzeczonej na znak, że zaopiekują się żoną.

Pomimo dokonanej płatności, para nigdy nie mieszkała razem, mimo że mają wspólne dziecko.

Według Mwebantu sędzia Evelyn Nalwize rzekomo powiedziała Ngomie, że sąd nie może nic dla niej zrobić, ponieważ nie było formalnego małżeństwa.

Źródła: torontosun.com | Zdjęcia: file photo

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x