Chiny zalecają stewardessą noszenie pieluch

Chińskie linie lotnicze wydały nowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa COVID-19, które obejmują sugestię, że stewardessy mają nosić pieluchy, aby uniknąć korzystania z toalet w samolotach.

Dokument Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin, zatytułowany Wytyczne techniczne dotyczące zapobiegania epidemii i kontroli dla linii lotniczych, zawiera sugestie dotyczące praktyk higienicznych, które mają zapobiec zarażeniu koronawirusem przez członków załogi lotniczej.

Dokument, który zawiera zalecenia dotyczące stosowania maseczek medycznych i innego wyposażenia ochrony osobistej, internauci zwrócił uwagę na jedną nietypową sugestię: „Zaleca się, aby członkowie personelu pokładowego nosili jednorazowe pieluchy i unikali korzystania z toalet z wyjątkiem szczególnych okoliczności, aby uniknąć ryzyka infekcji”.

Zalecenie pojawia się po tym, jak kobieta lecąca z Włoch do Korei Południowej w sierpniu zachorowała na COVID-19 podczas swojej podróży, a badacze podali jej wizytę w toalecie – jedynym miejscu w samolocie, w którym zdjęła maseczkę – jako możliwą przyczynę jej infekcja.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: Katherine Welles/Shutterstock.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x