Rosną zamówienia na brazylijskiego robota który karmi świnie i jednocześnie gra muzykę klasyczną

Zamówienia na brazylijskiego robota do karmienia świń, który odtwarza muzykę klasyczną podczas wydawania posiłków, wzrosły w tym roku, gdy rolnicy starali się obniżyć koszty w związku z pandemią COVID-19.

Roboagro, prywatna firma sprzedająca robota, poinformowała w oświadczeniu wysłanym w czwartek (03.12) do Reutera, że ​​zamówienia wzrosły średnio o 400% – do 60 sztuk miesięcznie.

W maszynie zastosowano podajniki liniowe, dzięki którym zwierzęta, które są podzielone na kojce, otrzymują dokładną ilość paszy potrzebną do każdego posiłku. Jak działa, gra muzykę klasyczną, która, jak twierdzi firma, łagodzi stres zwierząt.

Dyrektor Roboagro, Giovani Molin, powiedział w oświadczeniu, że robot zmniejsza obecność ludzi na fermach świń i generuje dane, które pomagają poprawić ogólne zarządzanie stadem.

Pasza stanowi do 75% kosztów produkcji trzody chlewnej, a każdy cent się liczy w obliczu gwałtownego wzrostu cen zbóż spowodowanego gorącym popytem.

Według Roboagro rolnicy korzystający z tej technologii mogą poprawić współczynnik konwersji paszy świń, zwiększając jakość zwierząt. Robot może zaoszczędzić szacunkowo 40 000 reali (7 792 USD) rocznie na partii 1000 zwierząt – to wyliczenie, które nie obejmuje kosztów pracy.

Roboagro twierdzi, że jego robot jest używany w około 500 gospodarstwach w Brazylii, w tym u dużych przetwórców, takich jak JBS SA i BRF SA, które zmagały się z epidemiami COVID-19 w swoich obiektach.

Brazylia zwiększyła wielkość eksportu wieprzowiny o 40% w pierwszych 10 miesiącach roku. Handel ten przyniósł 1,87 miliarda dolarów przychodu, co stanowi prawie 50% wzrost w wyniku dużego popytu w Chinach.

Źródło: torontosun.com   | Zdjęcie: Handout via REUTERS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x