„Thundersnow” w Edynburgu była tak głośna że wzywano policję

W Edynburgu miało miejsce rzadkie zdarzenie „burzowego śniegu [Thundersnow]” – zaalarmowani mieszkańcy kontaktowali się z policją, myśląc, że słyszeli eksplozje.

Zjawisko zachodzi, gdy grzmoty i błyskawice mieszają się z silną burzą śnieżną – czasami powodując głośne grzmoty, które można pomylić z eksplozjami.

Około 5 rano w piątek (04.12), Police Scotland Control Rooms napisały na Twitterze: „Otrzymaliśmy szereg telefonów dotyczących osób zaniepokojonych słyszanymi eksplozjami. Proszę się nie martwić, obecnie doświadczamy grzmotów i błyskawic”.

Jeden z obserwujących odpowiedział: „To było bardzo głośne jak eksplozja. Mogę sobie wyobrazić, że niektórzy ludzie byli zaniepokojeni, gdy dom się trząsł i włączyły się alarmy samochodowe na parkingu”.

Jak dotąd była to najzimniejsza noc jesieni / zimy, z -9,6 ° C (14,72 ° F) zarejestrowaną w Altnaharra w Sutherland w szkockich Highlands, według Met Office.

Najzimniejsza noc w roku to nadal -10,2 ° C (13,64 ° F), która została odnotowana w Braemar w Aberdeenshire 13 lutego.

Część Wielkiej Brytanii obudziła się w nocy z powodu opadów śniegu – a prognozy ostrzegają, że może nadejść dalsza zimowa pogoda.

Met Office podało, że w piątek rano w części hrabstwa Kent spadł mokry śnieg, który może rozprzestrzenić się na północ w południowo-wschodniej Anglii. Deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg są również spodziewane na obszarze Szkocji i północnej Anglii.

Ostrzeżono kierowców, że warunki podróży mogą być trudne ze względu na oblodzenie i „możliwe nagromadzenie błoto pośniegowe”.

Przejście Queensferry zostało zamknięte dla pojazdów w obu kierunkach ze względu na pogodę, w tym spadający lód i śnieg, ale później zostało ponownie otwarte.

Na północnym wschodzie policja ostrzegła przed niebezpiecznymi warunkami na drogach A93 i B993.

Firma ScotRail ostrzegła przed „znacznymi zakłóceniami w świadczeniu usług na wielu trasach” z powodu dużych opadów śniegu. Do godziny 13:00 w piątek 11 z 41 tras zostało zablokowanych – podali na swojej stronie internetowej.

W weekend spodziewana jest lepsza pogoda – a nawet trochę słońca.

Oczekuje się, że temperatury w przyszłym tygodniu będą niższe niż średnia roczna temperatura, która zwykle wynosi około 7 ° C do 9 ° C (44,6 ° F do 48,2 ° F).

Źródło: news.sky.com | Zdjęcie: news.sky.com

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x