Mężczyzna o imieniu Adolf Hitler wygrywa wybory w Namibii

Człowiek o imieniu Adolf Hitler wygrał wybory w Namibii w południowo-zachodniej Afryce i był na tyle uprzejmy, że dał wszystkim znać, że nie ma planów przejęcia władzy nad światem.

Adolf Hitler Uunona z Organizacja Ludu Afryki Południowo‑Zachodniej (Namibia’s South West Africa People’s Organization / SWAPO) został zaprzysiężony jako radny okręgu wyborczego Ompundja w środę (02.12).

Ompundja znajduje się w północnym regionie Oshana w Namibii, a podczas wyborów w tym kraju 27 listopada Uunona zdobyła 1196 głosów, wygrywając ze swoim przeciwnikiem Abnerem Mumbalą z partii Independent Patriots for Change.

ELECTORAL COMMISSION OF NAMIBIA

W rozmowie z niemiecką gazetą Bild 54-letni Uunona powiedział, że jego ojciec wybrał dla niego imię i prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z niesławnej roli Adolfa Hitlera w historii. Namibia była również dawną kolonią niemiecką od 1884 do 1915 roku, co oznacza, że ​​imię takie jak „Adolf” nie były rzadkością.

„Jako dziecko postrzegałem to jako całkowicie normalne imię” – powiedziała Uunona. „Dopiero gdy dorastałem, zdałem sobie sprawę, że ten człowiek chciał podporządkować sobie cały świat. Nie mam nic wspólnego z żadną z tych rzeczy.”

Uunona dodał, że jego żona nazywa go po prostu Adolfem i zazwyczaj używał Adolfa Uunona. Niestety Hitler pozostaje jego drugim imieniem na wszystkich oficjalnych dokumentach.

Wieści o zwycięstwie Uunony szybko rozeszły się w mediach społecznościowych na całym świecie i rozprzestrzeniły się wirusowo, ponieważ człowiek o imieniu „Adolf Hitler” obejmujący urząd publiczny w tak dziwacznym roku jak rok 2020 musiał wzbudzić globalne zainteresowanie.

Źródło: huffpost.com   | Zdjęcie: glbnews.com

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x