Rumuński monolit znika kilka dni po odkryciu

Dziwaczny metalowy monolit niedawno odkryty w Rumunii, który bardzo przypomina monolit, który pojawił się na pustyni Utah w zeszłym tygodniu, teraz w tajemniczy sposób zniknął.

Dziwny metalowy obiekt o wysokości 3.6 metra został po raz pierwszy zauważony w mieście Piatra Neamt 18 listopada.

Bardzo przypomina podobną strukturę, która pojawiła się na pustyni Utah i została odkryta dopiero w zeszłym tygodniu i która również w tajemniczy sposób zniknęła.

Rumuński obiekt został po raz pierwszy odkryty w czwartek 26 listopada. Po raz pierwszy obiekt w Utah zaobserwowano 18 listopada, a zaginięcie zgłoszono 27 listopada.

Tim Slane odkrył w Google Earth mały kanion Redstone, w którym znajduje się wąska szczelina bardzo przypominająca tę widoczną na zdjęciach monolitu wydanych przez władze stanu Utah.

I wtedy odkryto, kto mógł stworzyć obiekt, który, jak szybko zdali sobie sprawę internetowi detektywi, przypominał „wolno stojące rzeźby z desek” minimalistycznego artysty Johna McCrackena.

McCracken mieszkał w Nowym Meksyku przed śmiercią w 2011 roku, a jego prace są w Galerii Davida Zwirnera. „Galeria jest podzielona w tej kwestii” – powiedział pan Zwirner w oświadczeniu dla New York Times. „Myślę, że to zdecydowanie John”.

Prawda o rumuńskim monolicie może być bardziej prozaiczna. „Budowla o wysokości 2,8 metra (9 stóp) zniknęła z dnia na dzień tak cicho, jak została wzniesiona w zeszłym tygodniu”, powiedział dziennikarzowi Reuterowi Robert Iosub z lokalnej gazety Ziar Piatra Neamt, który ją widział.

„Niezidentyfikowana osoba, najwyraźniej kiepski lokalny spawacz, zrobiła to… teraz pozostaje tylko mała dziura pokryta kamienistą ziemią” – odkryli lokalni reporterzy.

Dodał, że konstrukcja z blachy miała źle zespawane połączenie.

Rzeczniczka policji Piatra Neamt, Georgiana Mosu, powiedziała, że ​​funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnie zainstalowanej konstrukcji, która została umieszczona na chronionym obszarze archeologicznym.

Źródło: dailystar.co.uk | Zdjęcie: Newsflash

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x