Falliczny pomnik w Niemczech znika w tajemniczy sposób

Tajemnicze zniknięcie rzeźby w kształcie fallusa z niemieckiego zbocza góry, gdzie po raz pierwszy pojawiła się kilka lat temu, zwróciło uwagę lokalnej policji.

Lokalne media podały, że policja w bawarskim mieście Kempten, około 127 kilometrów na południowy zachód od Monachium, prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia, chociaż nie było jasne, czy popełniono przestępstwo.

„Nie wiemy, czy było przestępstwo, czy nie” – powiedział w poniedziałek (30.11) rzecznik policji Holger Stabik lokalnej gazecie Allgaeuer Zeitung.

Wydaje się, że rzeźba o wysokości prawie 7 stóp (2 metry) zniknęła w weekend (28-29.11), donosi gazeta. Na wysokiej na 5702 stóp (1738 metrów) górze Gruenten pozostała tylko kupka trocin i drzazg.

Osobliwa rzeźba stała się w ostatnich latach popularnym celem wycieczek pieszych, a nawet pojawiła się w Mapach Google, gdzie została sklasyfikowana jako „zabytek kultury”.

Media przypisały nagłe pojawienie się na górze lokalnej legendzie, która mówi, że została wykonany jako dowcipny prezent urodzinowy dla młodego mężczyzny, którego rodzina nie doceniła tego prezentu. Rzeźba o wadze 440 funtów (200 kilogramów) została następnie wciągnięta na górę i tam pozostawiona.

Jego zniknięcie następuje zaledwie kilka dni po tym, jak tajemniczy monolit w Utah trafił na pierwsze strony gazet – zanim nagle zniknął.

Biuro Zarządzania Ziemią w Utah potwierdziło, że dziwna konstrukcja została usunięta przez nieznaną stronę. Monolit stał się viralową sensacją po niedawnym odkryciu, wywołując spekulacje na temat tego, czym był i jak się tam dostał.

Źródło: foxnews.com | Zdjęcie: Getty Images

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x