Książka zwrócona do biblioteki po 100 latach

Urzędnicy z biblioteki w Ontario powiedzieli, że książka, która niedawno została wrzucona do pojemnika zwrotnego, jest prawdopodobnie spóźniona nawet o 100 lat.

Biblioteka Fergus poinformowała ze kopia Marrtin Chuzzlewit autorstwa Charlesa Dickensa został niedawno zwrócona przez anonimową osobę.

Pracownicy biblioteczni powiedzieli, że nie mieli zapisów o tej książce w swoim zbiorze bibliotecznym, ale wewnątrz okładki znajduje się pieczęć znamionowa Biblioteki Fergus, wskazująca, że ​​mogła pochodzić z początkowej kolekcji placówki, która została otwarta 1900 roku.

Pracownicy powiedzieli, że nie są pewni, kiedy książka była ostatnio wypożyczana. „Podejrzewamy, że od 100 do 50 lat temu” – powiedziała CTV News główna bibliotekarka Rebecca Hine. Hine powiedziała, że w książce można znaleźć inne wskazówki.

„Tuż na pieczęci znamionowej w książce jest napisane „dwa centy dziennie”- powiedziała Hine. „Sprawdziłam i wygląda na to, że prawdopodobnie około 1940 roku był to aktualna stawka.”

Hine powiedziała, że gdyby książka została wypożyczona w 1941 r., zostałaby naliczona opłata za spóźnienie w wysokości około 580 dolarów przy stawce dwóch centów dziennie.

Pracownicy powiedzieli, że nie mają zamiaru szukać osoby, która zwróciła książkę, w celu pobrania opłat.

Książka zostanie wystawiona na wystawie, aby uczcić historię biblioteki.

„To naprawdę fajne mieć taki związek z przeszłością i ze społecznością” – powiedział kierownik oddziału Kirstin Maki.

„Wielu z nas, maniaków książek, uważa, że ​​fajnie jest mieć pod ręką taką starą książkę i wyobrazić sobie, kto ją przeczytał” – powiedział Maki.

Źródła: upi.com | Zdjęcia: CTV News

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x