CDC apeluje do Amerykanów aby nie podróżowali na Święto Dziękczynienia

Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zdecydowanie odradzają podróżowanie na Święto Dziękczynienia w tym roku, ponieważ przypadki COVID-19 rosną w całym kraju.

„Jesteśmy zaniepokojeni gwałtownym wzrostem liczby przypadków, hospitalizacji i zgonów” w Stanach Zjednoczonych, powiedział dr Henry Walke, kierownik ds. Incydentów COVID-19 w CDC w czwartek (19 listopada). Tylko w zeszłym tygodniu w kraju zarejestrowano ponad 1 milion przypadków COVID-19.

„Najbezpieczniejszym sposobem obchodzenia Święta Dziękczynienia jest świętowanie w domu z ludźmi, z którymi mieszkasz” – podała agencja w nowych wskazówkach opublikowanych w czwartek (19.11) na swojej stronie internetowej.

Podróże budzą szczególne obawy ze względu na „możliwość przenoszenia chorób lub infekcji z jednej części kraju do drugiej” – powiedział Walke. Ponadto istnieje obawa przed rozprzestrzenianiem się wirusa nie tylko w pociągach, autobusach i samolotach, ale także w węzłach komunikacyjnych, gdzie ludzie mają tendencję do gromadzenia się w kolejkach lub poczekalniach, powiedział Walke. A kiedy ludzie spotykają się z rodziną, z którą nie mieszkają, istnieje ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19.

„Stawką jest… zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania jednego z Twoich bliskich, hospitalizacji i śmierci” – powiedział Walke.

Jeśli ludzie decydują się na podróż, CDC zaleca, aby ludzie zawsze nosili maskę w miejscach publicznych, trzymali się co najmniej 6 stóp ()~1.8 metra) od innych i często myli ręce.

Ludzie powinni również sprawdzić, czy istnieją ograniczenia lub wymagania wjazdowe (takie jak 14-dniowa kwarantanna) w obszarach, do których planują podróż, podała agencja.

Nowe wytyczne CDC wyjaśniają również definicję „gospodarstwa domowego”, którą definiuje jako osoby, które mieszkały z tobą przez ostatnie 14 dni. Osoby, które mieszkały z dala od domu – na przykład studenci – nie byłyby uważane za część gospodarstwa domowego rodziców. Jeśli przyjmujesz członków spoza swojego gospodarstwa domowego (na przykład studentów), CDC radzi ludziom, aby podjęli dodatkowe środki ostrożności, takie jak noszenie masek we własnym domu i wydzielenie oddzielnej łazienki dla “gości”.

Walke przyznał, że „te czasy są ciężkie”.

„Ludzie chcą widzieć swoich krewnych i przyjaciół w taki sposób, w jaki zawsze to robili” – powiedział Walke. Jednak w tym roku „prosimy ludzi o jak największe bezpieczeństwo i ograniczenie podróży”.

Źródła: Rachael Rettner

Celebrating Thanksgiving

Zdjęcia: Shutterstock

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x