Burmistrz miasta Ikeda zobowiązuje się zapłacić około sześciu dolarów w zamian za zainstalowanie sauny w swoim biurze

Ikeda to przyjemne miasto na obrzeżach prefektury Osaki, w którym znajduje się jedno z dwóch japońskich muzeów Cup Noodles, upamiętniających wynalazcę Momofuku Ando. Ale przez ostatnie kilka miesięcy skandal sprawił, że burmistrz Hiroki Tomita znalazł się w “gorącej wodzie”.

Wszystko zaczęło się we wrześniu tego roku, kiedy burmistrz Hiroki Tomita przyniósł do swojego biura domową saunę i zainstalował ją w małym pomieszczeniu obok poczekalni. Podczas przerw na lunch Tomita korzystał z niej przez około 20 minut.

Jednak mniej więcej w połowie października żona Tomity poradziła mu, aby ponownie przemyślał tę praktykę, ponieważ burmistrz, który zainstalował saunę w swoim biurze, prawdopodobnie nie zostanie ciepło przyjęty przez mieszkańców. Zgodził się i zabrał ją z powrotem do domu.

Nie był wystarczająco szybki, 22 października serwis informacyjny ujawnił historię o saunie w miejscu pracy Tomity, a ludzie oszaleli. Następnego dnia burmistrz Tomita zorganizował konferencję prasową, aby przeprosić za swoją saunę i „mieszanie spraw publicznych i prywatnych”. Obiecał również, że zastanowi się nad tym, co zrobił i zwróci koszty energii elektrycznej.

Normalnie byłby to koniec, ale nagle 17 listopada burmistrz Tomita ponownie zadzwonił do prasy, aby oświadczyć, że udało mu się rozliczyć koszty energii elektrycznej swojej sauny. Twierdził, że korzystał z sauny 30 razy w biurze przez okres 50 minut, wliczając czas potrzebny na rozgrzanie. Po zaokrągleniu w górę w 23 jenów (0,22 USD) za kilowatogodzinę, wyliczył, że ma zapłacić 690 jenów (6,65 USD / ~ 25,05 PLN).

Do tych wyliczeń dochodzi jeden przeoczony, ale ważny czynnik, o którym Tomita wspomniał w swoich początkowych przeprosinach. Jest dość dużym facetem, to dlatego, że był piłkarzem w liceum i college’u.

W wyniku aktywności sportowej, rozwinął się przepuklina krążka międzykręgowego i korzystał z sauny, aby złagodzić ból.

Źródła: Mainichi Shimbun, Asahi Shimbun, My Game News Flash

Zdjęcia: Photo by HUUM on Unsplash

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x