Gwałtownie rosnące przypadki COVID-19 nie są wynikiem zwiększonej ilości testów

Ilość przypadków COVID-19 rośnie w całych Stanach Zjednoczonych, osiągając po raz pierwszy 100 000 przypadków dziennie 4 listopada i 150 000 zaledwie osiem dni później. Niektórzy uważają, że ten wzrost liczby zgłoszonych przypadków jest wynikiem zwiększenia liczby testów, ponieważ w Stanach Zjednoczonych codziennie przeprowadza się ponad 1,5 miliona testów, ale dowody są jasne, że te wysokie liczby odzwierciedlają prawdziwy wzrost liczby zakażeń COVID-19.

Gwałtowny wzrost liczby hospitalizacji i zgonów

Mimo że leczenie COVID-19 poprawiło się, a wskaźniki zgonów spadły, rekordowe poziomy hospitalizacji są już przytłaczające na oddziałach intensywnej terapii w wielu częściach kraju. Liczba hospitalizacji i zgonów będzie nadal rosła, nawet jeśli nagły wzrost liczby nowych przypadków ustąpi, ponieważ większość przypadków jest diagnozowana, zanim rozwinie się poważna choroba. Dzisiejsze nowe infekcje zwiększą liczbę ofiar śmiertelnych w nadchodzących tygodniach.

Te hospitalizacje i zgony stanowią potwierdzone zakażenia COVID-19. Rozpoznanie COVID-19 w przypadkach hospitalizowanych musi być uzasadnione na podstawie objawów i wyników badań. COVID-19 to po prostu jedyne prawdopodobne wyjaśnienie trwającej wysokiej hospitalizacji i śmiertelności.

Wysoka i rosnąca pozytywność testu

Wysokie i rosnące wskaźniki pozytywnych wyniku testów dostarczają więcej dowodów na to, że COVID-19 rozprzestrzenia się w całym kraju w niekontrolowany sposób.

Pozytywny wynik testu można obliczyć na dwa sposoby : jako odsetek wszystkich testów COVID-19, które dały wynik pozytywny, lub jako odsetek osób przetestowanych pod kątem aktywnej infekcji, które dały pozytywny wynik. Na przykład wskaźnik pozytywności testu Iowa wynoszący 37,2% między 26 października a 9 listopada oznacza, że ​​na każde 100 osób przebadanych pod kątem COVID-19 37 jest pozytywnych.

Pozytywny wynik testu mówi urzędnikom zdrowia publicznego, czy program testowy rzuca wystarczająco szeroką sieć, aby wykryć większość przypadków COVID-19.

Wysoki wskaźnik pozytywnych wyników testów wskazuje, że testowane osoby to głównie osoby z objawami lub podejrzewające, że miały kontakt z osobą z COVID-19. Ale ludzie mogą być zarażeni lub zarażający, nawet jeśli nie wykazują objawów. Niski wskaźnik pozytywnych wyników testów oznacza, że ​​dostęp do testów jest wystarczająco szeroki, aby dotrzeć do dużej liczby osób, które mogą nie wiedzieć, że mają koronawirusa. To znacznie zwiększa szanse na zdiagnozowanie osób bez objawów lub znanego narażenia [na COVID], które mimo wszystko mogą być zakażone.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca cel 5% lub mniej, ale wskaźniki pozytywnych testów w wielu częściach Stanów Zjednoczonych są znacznie wyższe. Na dzień 17 listopada 44 stany miały wskaźniki pozytywnego wyniku testów powyżej 5%, co oznacza, że ​​ich programy testowe nie tworzyły wystarczająco szerokiej sieci i prawdopodobnie brakowało wielu niezdiagnozowanych przypadków.

Jest gorzej, niż się wydaje

Dane dotyczące hospitalizacji, zgonów i pozytywnych wyników testów wyraźnie pokazują, że najgorszy wzrost dopiero nadejdzie. Wysokie wskaźniki pozytywności testu oznaczają, że obecne potwierdzone liczby przypadków zaniżają łączną liczbę przypadków.

Wskaźnik pozytywności testu powyżej 25%, jak ma to miejsce w kilku stanach, oznacza, że w populacji może być ponad pięć razy więcej przypadków niż zdiagnozowano. Wiele z tych niewykrytych przypadków może być zaraźliwych, nawet jeśli nie mają żadnych objawów, co dodatkowo przyczynia się do rozprzestrzeniania się wirusa. Biorąc pod uwagę opóźnienie między nowymi przypadkami a hospitalizacją lub śmiercią, obecny wzrost nie wróży dobrze na nadchodzącą zimę.

Przeciążone programy testowe

Rekordowy wzrost liczby przypadków COVID-19 i hospitalizacji w Stanach Zjednoczonych oznacza prawdziwy wzrost liczby zakażeń i poważnych chorób, a nie wzrost liczby testów. W rzeczywistości wysokie wskaźniki pozytywności testów pokazują, że przypadki są zaniżone z powodu ograniczonego dostępu do testów. W nadchodzących tygodniach liczba hospitalizacji i zgonów będzie nadal rosła.

Przeciążone programy testowe pozostają słabym ogniwem reakcji na pandemię w USA. Diagnozowanie przypadków – i wychwytywanie ich jak najwcześniej – pomoże odciąć łańcuchy transmisji śmiertelnego wirusa. Kiedy ludzie dowiadują się, że są zarażeni, są bardziej skłonni do podjęcia niezbędnych środków ostrożności, aby uniknąć narażenia rodziny, przyjaciół i innych osób na działanie wirusa. Wbrew temu, co mogą mówić niektórzy niedoinformowani ludzie, Stany Zjednoczone powinny rozszerzyć dostęp do testów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Dalsze testy byłyby faktycznie kluczowym krokiem w kierunku ostatecznego opanowania wirusa.

Źródła: Zoë McLaren

Zdjęcia: Justin HAMEL / AFP via Getty Images

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x