Niechlujna choinka w Rockefeller Center

W roku w którym tak niewiele było dobrych wydarzeń, nikt nie podejrzewał, że z choinką Rockefeller Center – corocznym źródłem świątecznej radości -będzie coś nie tak. Gdyby rok 2020 był filmem, narzekalibyśmy, że scenarzyści robią się leniwi.

W sobotę (14.11) 22-metrowe drzewo z Oneonta w stanie Nowy Jork dotarło do swojego “domu” przed 30 Rockefeller Plaza. Gdy dźwig opuścił ją na miejsce, świerk pospolity wyglądał nieco słabo. Dolne gałęzie wydawały się nagie, a igły zwisały bezwładnie, jakby drzewo właśnie wyszło spod prysznica. W międzyczasie przechylił się na bok.

To drzewo znajduje się teraz w tym samym miejscu, w którym w 1932 roku kultowe zdjęcie ukazało 11 robotników budowlanych jedzących obiad na podwieszonym dźwigarze, z nogami zwisającymi setki metrów nad ulicami Nowego Jorku.

źródło: wikipedia

O ile to zdjęcie stało się symbolem jednego z okresów życia w Ameryce, dla wielu drzewo służy jako symbol współczesności.

Nazywano to „metaforą roku 2020” w porównaniu z „apokalipsą, w której żyjemy” i uznano za „dokładnie to, czego spodziewano się po roku 2020”.

„Choinka w Rockefeller Center 2020 wygląda jak jeden z tych naprawdę starych drzewiastych ludzi z „Władcy Pierścieni”, którzy po prostu wędrują do lasu, aby umrzeć” – napisał na Twitterze dziennikarz New York Times, Liam Stack.

Oficjalne konto Rockefeller Center na Twitterze zażartowało: „Wow, wszyscy musicie wyglądać świetnie zaraz po dwudniowej jeździe, co? Poczekaj, aż zapalę światła! Do zobaczenia 2 grudnia! ”

Miejmy nadzieję, że będzie to metaforą końca 2020 roku.

Źródła: torontosun.com | Zdjęcia: PHOTO BY ROCKEFELLER CENTER /Twitter

Tematy:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x