Dystrybutor maseczek uwięziony w sex shopie przez yakuzę na 11 godzin

Chociaż teraz występują w ogromnej różnorodności kształtów i kolorów, zaledwie kilka miesięcy temu lwią część maseczek na twarz w Japonii stanowiły zwykłe, białe maseczki.

Każdy, kto zajmował się produkcją i sprzedażą tych rzeczy, był przyzwyczajony do przyziemności. Przynajmniej tak było do około dziewięciu miesięcy temu, kiedy zapotrzebowanie na maseczki wzrosło tak gwałtownie, że ludzie wdawali się w bójki na ulicach aby je zdobyć.

Niemal z dnia na dzień maseczki na twarz stały się najgorętszym towarem w Japonii, a wraz z tym pojawili się nowi sprzedawcy – a wraz z nimi gangsterzy.

Według Departamentu Policji Metropolitalnej w Tokio w kwietniu i maju tego roku wysokiej rangi członek rodziny yakuza Yamaguchi-gumi złożył zamówienie na ponad 2,8 miliona maseczek od firmy handlowej w Tokio.

Rząd nałożył już zakaz odsprzedaży maseczek na twarz, co wyeliminowałoby większość przestrzegającej prawa konkurencji yakuzy i dałoby im niemal monopol na odsprzedaży maseczek na czarnym rynku.

Jednak coś znacznie potężniejszego niż regulacje rządowe ostatecznie zniweczyło ich plan: siły rynkowe. Nie minęło dużo czasu, zanim producenci dogonili popyt, Japonia tonęła w morzu maseczek na twarz. To spowodowało, że yakuza z milionami maseczek.

Zrobili więc to, czego każdy fan filmów Scorsese oczekiwałby od zorganizowanej grupy przestępczej w tej sytuacji. Rzekomo zaczęli grozić dyrektorowi firmy handlowej, aby zabrał od nich maseczki i oddał pieniądze. Wykonawca, który ma 20 lat, musiał być twardym orzechem do zgryzienia, ponieważ kiedy regularne groźby nie zadziałały, rzekomo przetrzymywano go wbrew jego woli w sex shopie przez 11 godzin.

Po tym, jak podejrzani nieustannie twierdzili, że maseczki kupione za 70 milionów jenów (670 000 USD) było wadliwe, młody wykonawca jakimś cudem znalazł sposób na ucieczkę z sex shopu i poszedł prosto na policję. Następnie gliniarze wkroczyli i aresztowali szefa i dwóch innych członków yakuzy.

Wszyscy podejrzani zaprzeczają stawianym im zarzutom, a policja obecnie bada wszystkie szczegóły sprawy.

Źródła: NHK News Web, Hachima Kiko | Zdjęcia: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x