Święte Mikołaje zostają zamaskowane w Grecji w wyniku fali COVID-19

Grecki producent świec wymyślił nowy sposób na podkreślenie potrzeby noszenia maseczki, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego koronwirusa; umieszczając je na świeczkach z Świętym Mikołajem.

Alexios Gerakis w Salonikach wykonał ozdobne świece przedstawiające Świętego Mikołaja z dużą niebieską maseczką chirurgiczną zakrywającą jego białą brodę.

„Ze względu na czasy staramy się przekazać wiadomość, że zdrowie jest najważniejsze” – powiedział 37-letni Gerakis dla telewizji Reuters. Bałwany również noszą maseczkę.

Saloniki mocno ucierpiały na skutek pandemii COVID-19 w drugiej, bardziej agresywnej fali, który pojawił się ponownie jesienią, co zmusiło greckie władze do ponownego nałożenia ogólnokrajowej blokady, która wygasa pod koniec listopada.

Grecja zarejestrowała w poniedziałek kolejne 2198 przypadków i 58 zgonów, co jest jak dotąd drugim co do wielkości dziennym wynikiem ofiar śmiertelnych. Od lutego odnotowano łącznie 78 825 zakażeń koronawirusem i 1228 zgonów.

„Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich w tym roku znakiem zapytania. Myślę, że nie wiemy, jak to się skończy. Musimy być optymistami, ale nie jest pewne, co się stanie ”- powiedział Gerakis.

Źródła: reuters.com | Zdjęcia: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x