Holenderscy studenci budują samochód elektryczny z materiałów pochodzących z recyklingu

Holenderscy studenci stworzyli w pełni funkcjonalny samochód elektryczny wykonany w całości z odpadów – w tym plastiku wyłowionego z morza – poddanych recyklingowi, butelek PET i domowych śmieci.

Jasnożółty, sportowy, dwumiejscowy samochód, który uczniowie nazwali „Luca”, może osiągnąć maksymalną prędkość 90 kilometrów (56 mil) na godzinę, a po pełnym naładowaniu ma zasięg 220 kilometrów – poinformował Uniwersytet Techniczny w Eindhoven.

„Ten samochód jest naprawdę wyjątkowy, ponieważ jest wykonany w całości z odpadów”, powiedziała Reuterowi Lisa van Etten, kierownik projektu.

„Nasze podwozie jest wykonane z lnu i butelek PET z recyklingu. Do wykończenia wnętrza użyliśmy również niesortowanych odpadów domowych ”.

Do nadwozia samochodu użyto twardych tworzyw sztucznych, które zwykle można znaleźć w telewizorach, zabawkach i sprzęcie kuchennym, podczas gdy siedzenia składają się z włosia kokosowego i końskiego.

Van Etten powiedziała, że samochód został zaprojektowany i zbudowany przez grupę 22 studentów w ciągu około 18 miesięcy, aby udowodnić potencjał odpadów.

„Naprawdę mamy nadzieję, że firmy samochodowe zaczną wykorzystywać materiały odpadowe”, powiedział członek zespołu produkcyjnego Matthijs van Wijk.

„Jest to możliwe w wielu zastosowaniach. Coraz więcej firm wykorzystuje we wnętrzach odpady lub materiały pochodzenia biologicznego, chcemy pokazać, że można również zbudować z nich podwozie. ”

Samochód elektryczny wykonany w całości ze śmieci [WIDEO]

Źródło: reuters.com | Zdjęcie: reuters

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x