Japońska policja robi zasadzkę aby złapać złodzieja… który ukradł sześć dolarów

W Japonii ruchliwe miasta i ciche dzielnice mieszkalne są usiane małymi lokalnymi kapliczkami, które nigdy nie zamykają swoich bram i chociaż ludzie zwykle ograniczają się do odwiedzania sanktuariów w ciągu dnia, są też osoby, które spacerują po terenie po zmroku.

To właśnie wydarzyło się w zeszłym miesiącu w Iruma City w sąsiedniej prefekturze Saitama w Tokio, kiedy to 16 października około godziny 22:30 widziano mężczyznę wchodzącego na teren lokalnej świątyni. Podszedł do skrzynki zawierającej monety, wysypał zawartość na dłoń i odszedł.

Jednak nie był bogaty i nie zaszedł zbyt daleko, ponieważ od razu został aresztowany przez czterech policjantów, którzy czekali na niego w ciemności, wtapiając się w scenerię.

Klip rozgrywa się jak scena z filmu – a raczej komedii – gdy jeden z oficerów tak bardzo chce złapać winowajcę, że poślizgnął się i przewrócił się przed złodziejem, który po prostu stoi oszołomiony.

Gdy funkcjonariusze krzyczą „Keisatsu! Keisatsu!”(„ Policja! Policja! ”), Zza kadru wbiega kolejna postać ubrana w strój maskujący – kombinezon maskujący Ghillie pokryty sztucznymi liśćmi, co sugeruje, że stał nieruchomo wśród drzew.

Według doniesień funkcjonariusze biorący udział w operacji musieli ukrywać się przez ponad cztery godziny, ponieważ konieczne to było, aby złapać złodzieja na gorącym uczynku. Gdy jeden z czterech oficerów był ukryty dzięki kamuflarzowi, pozostali trzej, w cywilu, nie mieli innego wyjścia, jak tylko skulić się pod dużym przykryciem, dopóki nie pojawił się przestępca.

Oficerowie z pewnością przybyli przygotowani na obserwację, wypełniając swój obowiązek przestrzegania prawa i ochrony prawa obywateli i sanktuariów przed złodziejami. Ile więc zaoszczędzono dzięki tej skomplikowanej operacji policyjnej?

665 jenów (6,31 USD / ~24,10 PLN).

Po zatrzymaniu w nocy 16 października bezrobotny 30-letni złodziej został ponownie zatrzymany przez policję Saitama w dniu 9 listopada pod zarzutem innych kradzieży. Biorąc pod uwagę, że policja czekała na niego w sanktuarium, prawdopodobnie złodziej dokonywał wcześniej tego typu przestępstw.

W rozmowie z dziennikarzami kapłan Shinto w świątyni powiedział, że nikt nie spodziewa się, że ktoś okradnie skrzynkę z darami. Niestety, tak się dzieje – w 2018 roku aresztowano mężczyznę za zabranie 30 jenów z jednej z takich skrzynek w świątyni w prefekturze Chiba .

Kapłan wyraził ogromny podziw dla starań policjantów. Po prostu pokazuje, że nie ma znaczenia, ile kradniesz, kradzież jest kradzieżą w oczach prawa, a policja dołoży wszelkich starań, aby cię znaleźć.

Źródło: FNN Prime Online via Jin | Zdjęcie: Pakutaso

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x